Tour de kavárny malebné Olomouce. Kam na nejlepší kofeinovou vzpruhu? (díl 2.)

Vítáme vás u druhého dílu naší kavárnové série, ve které obcházíme na TripAdvisoru nejlépe hodnocené podniky prodávající kávu v Olomouci. Všechna místa pak hodnotíme na základě chuti kávy (espressa), prostředí, obsluhy a atmosféry. Jaké kavárny byste na své návštěvě do Olomouce neměli vynechat?

Naše Café

Lokace: Na Dolním náměstí, naproti Mariánskému sloupu

Ema: Kromě útulného interiéru tato kavárna disponuje i prostornou terasou situovanou přímo na Dolním náměstí, která poskytuje výhled na historickou část města. Během příjemného slunečného dne je ideální volbou pro pozdní snídani nebo poobědový šálek kafe s přáteli. Obsluha kavárny je zdvořilá a velice rádi (Vám) poradí při výběru té správné kávy. Espresso s mlékem jsem doplnila nadýchaným levandulovým cheesecakem. Každé jedno sousto se lehce rozpouštělo na jazyku, přičemž levandulová chuť jen jemně doplňovala cheesecakový základ. I přesto, že se kavárna nachází v centru města, ceny nejsou až tak vysoké.

Vendy: Tato sympatická kavárna je ideálním místem pro odpolední posezení a relax nad skvělým zákuskem a kávou. Venku je dnes příjemné počasí, takže se usadíme na venkovní terase a chytáme ze sluníčka vitamín D. Espresso z Naše Café má skvělou svěží chuť. Kavárnu mohu vřele doporučit všem, kteří hledají výborné zákusky a kávu v centru města.

Hodnocení: E – 4,7 ,V – 4,6

Café 87

Lokace: Mezi Žižkovým náměstím a zastávkou U Dómu

Ema: Tahle kavárna mě zaujala už hodně dávno a byla jsem nesmírně ráda, že jsem díky TripAdvisoru konečně měla pádný důvod ji navštívit. Prosklené dveře kavárny i vysoká okna z každé strany lemují teple žlutá světýlka, co mě jako milovníka všeho, co svítí, přilákalo ještě víc. Vnitřní prostory jsou vyplněny všemožnými rostlinami a květy, které dodávají celému podniku útulnou domácí atmosféru. Stačí se pak už jen pohodlně usadit a užívat si příjemné prostředí s šálkem teplého kafe, kterého chuť je silná a ideálně vyvážená.

Vendy: Café 87 patří mezi další méně nápadná místa v Olomouci. Uvnitř kavárny na vás opravdu dýchne kouzlo přírody a rostlin. Podnik je totiž skvěle prosvětlený a plný nádherných rostlin. Jelikož jsme kavárnu navštívily ve večerních hodinách panuje zde klidná atmosféra a můžeme si tedy šálek kávy užít bez stresu. Chuť kávy je příjemně intenzivní, ale ne příliš hořká nebo kyselá. Zakoupit si zde můžete také snídani/brunch, zákusky, a občerstvení. Kavárna je tedy ideální pro dopolední či odpolední posezení a vypnutí od okolního světa.

Hodnocení: E- 4,7 ,V- 4,7

KAFE JAK LUSK

Lokace: Na Náměstí Hrdinů

Ema: Hned po vstupu do kavárny vás uvítá ne příliš velký prostor laděný do jednoduchého moderního stylu. Převážnou většinu dne bývá však téměř pořád přeplněný, nejspíš kvůli lokaci podniku (u centra). Tomu do značné míry odpovídají i ceny na nápojovém lístku. Obsluha podniku je velice přívětivá a k vaší objednávce pokaždé dostanete automaticky i pohár vody, což považuji za milou pozornost. Espresso, které jsem si objednala bylo silné, ale hodně kyselé, což mě osobně moc nevyhovuje. Nepodařilo se mi ho zjemnit ani přidáním mléka. Celkový dojem z kavárny je docela příjemný. Jediné, co mi chybělo, byla tlumená hudba, která by dotvářela pozadí. Bez ní bylo totiž slyšet všechno, co se povídalo u sousedního stolu.

Vendy: KAFE JAK LUSK má v Olomouci rovnou dvě pobočky, jedna z nich je přímo na Náměstí Hrdinů a druhá v Pavelčákově ulici cestou na Horní náměstí. My jsme zamířily do většího podniku na náměstí. Podnik je při každé mé návštěvě rušný a plný zákazníků. Samotná chuť kávy je na můj vkus až příliš kyselá, na druhou stranu, pokud si objednáte cappuccino, nebudete zklamáni. V nabídce této kavárny se nachází také výborné tiramisu a jiné dobroty. Nevýhodou je pak hluk, kterému se v odpoledních hodinách nevyhnete.

Hodnocení: E- 4,1 ,V- 4,2

Love Coffee

Lokace: Nedaleko Hlavního nádraží na Masarykově třídě

Ema: Kavárna na první pohled nijak výrazně neupoutá, proto není žádným překvapením, že o její existenci mnoho lidí ani netuší. Je však jednou z mála kaváren, které jsou umístěny úplně mimo centrum. Vnitřní prostory působí příjemně, avšak poměrně nesouměrně. Milá obsluha nám do pár minut naservírovala objednaná espressa s roztomilou kostkou cukru. Silná vůně kávy dokonale korespondovala s hořkou, ale né kyselou chutí. Podnik je výbornou alternativou pro všechny kávové nadšence, kteří se chtějí vyhnout kávě z automatu na nádraží. Akorát musíte počítat s tím, že si trošku připlatíte, ceny této kavárny jsou poněkud vyšší.

Vendy: O kavárně Love Coffee jsem díky seznamu na TripAdvisoru slyšela poprvé. Nenápadný podnik na Masarykově třídě má poněkud asymetrický interiér, ve kterém je zkombinována roztomilá knihovna s modrými koženkovými pohovkami. Nábytek a vybavení mě moc neoslovilo, ale samozřejmě, že hlavním měřítkem je chuť samotného espressa. Horký nápoj, který přede mnou za chvíli přistane má silnou chuť, beze stop po kyselosti, přesně tak, jak to mám ráda. Překvapení pro mě ovšem nastane u pokladny, když platím za šálek tekutého štěstí 60 Kč. 

Hodnocení: E- 4,1 ,V- 4.0

Pražírna kávy Kikafe

Lokace: U kina Metropol na Sokolské ulici

Ema: Ještě před samotným vstupem do kavárny je ve vzduchu cítit lahodný opar čerstvě namleté kávy. Po vstupu se ocitnete ve velmi malém, ale příjemně zařízeném prostoru. Kavárna neslouží pro posezení, spíše pro krátkou zastávku na velmi kvalitní a rozmanité kafe. Obsluha se svému řemeslu patřične rozumí a umí do detailu popsat nejen druh kávy, ale i fáze její chuti. A pokud vám kafe zachutná natolik, že byste ho chtěli mít po ruce i doma, není to žádný problém. Můžete si ho zakoupit přímo u nich.

Vendy: Pražírna Kikafe je drobný podnik kousek od kina Metropol, který je primárně určený pro ty z vás, kteří touží po skvělé kávě na cestě do práce. Další výhodou je, že se zde dají koupit čerstvě namletá zrnka pro váš kávovar. Jediná nevýhoda je absence posezení v podniku. Příjemný pán, který bere naši objednávku, nám podrobně popsal, jakou kávu dnes mají na mlýnku. Jde o zrnka z Papui-Nové Guinei, která svou chutí na počátku může připomínat černý čaj, a později se projeví její citrusová chuť. Musím uznat, že ze všech kaváren, které jsme obešly, mají to nejlepší espresso. 

Hodnocení: E- 4,5 ,V- 4,7

Autor: Vendy Rojčíková, Ema Materanková


Redaktorky pro vás sepsaly více tipů, které vás zavedou za dobrou kávou. Dočtete se o nich v prvním díle kavárenského seriálu.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Foto: Ema Materanková

Příspěvek vytvořen 17

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy