Náš dobrý tým

Jan Rillich | zakladatel 

 rillich@dobryzpravy.cz

Narodil se v roce 1997 v Českém Krumlově, v tom samém městě vystudoval gymnázium a v současnosti studuje dvouobor Bohemistika – Anglický jazyk a literatura na filosofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Je vášnivým pijákem čaje, kuřákem vodní dýmky, amatérským filosofem nebo spíš milovníkem filosofie, literatury a poezie, zejména romantické. Jednoho dne už nevěděl, co se svým skvělým životem a tak se rozhodl začít ho zlepšovat ostatním založením Dobrých Zpráv. Nechť u nás naleznete hromadu inspirativního a potěšujícího čtení!

Radka Kmochová | šefredaktorka

kmochova@dobryzpravy.cz

Narodila se v Českém Krumlově v roce 1996. Ve svém rodném městě vystudovala gymnázium. Nyní je jejím druhým domovem Olomouc, kde studuje žurnalistiku na Univerzitě Palackého. Psaní je odjakživa jejím velkým koníčkem. Postupem času ale přišla na to, že tím ještě větším je moderování a organizování různých projektů. Právě proto se stala šéfredaktorkou Dobrých Zpráv. Její velkou vášní je hudba. Odmalička zpívá, hraje na klavír, dudy a tančí folklór. Moderuje a pořádá vědomostní soutěž Párty Kvíz. Jinak má ráda dobré pivo, kvalitní kávu a velkou láskou našla v Českém rozhlase. Má ráda společnost a zákeřný humor, který neurazí, ale pobaví. Je celoživotní optimistka a na všem vidí hlavně to dobré.

Lýdie Hájovská | zástupkyně šéfredaktora

hajovska@dobryzpravy.cz

Narodila se v roce 1997 v Ostravě, kde také vystudovala gymnázium. Celý život ale žije v nedalekém Hlučíně, jehož historie (a historie celého Hlučínska) ji zajímá čím dál víc. Vyrostla na hudbě svých rodičů, proto má oblíbené nejen Beatles, ale i skupiny jako Aerosmith, Queen, Bee Gees, nebo Cyndi Lauper. Neznamená to ale, že by zavrhla hudbu současnou, z té si oblíbila LP, Lenny a jejím nejmladším objevem je písničkář Pokáč. Je tvrdohlavá a často si stojí za svým. Ráda zajde na pivo s kamarády, umí hrát na klavír a baví ji jazyky. Jejím koníčkem jsou filmové a seriálové maratony, kdy stihne i tři série za den. Kromě seriálu Peaky Blinders se jí líbí TBBT, Suits, GOT a nesmrtelní Přátelé. Momentálně ji zaměstnává studium Žurnalistiky na UPOL, studentské rádio UP AIR a časopis Helena v krabici. Upřímně doufá, že její život je víc, než těch pár řádků, co tady o sobě napsala!

Jan Meichsner | zástupce šéfredaktora

meichsner@dobryzpravy.cz

Narodil se v roce 1998 v Ostravě, je hrdý patriot a na své město nedá dopustit. Svou novinářskou dráhu začal už na základní škole, kdy do internetového časopisu Kosmos psal recenze na hry. Na střední škole pracoval v redakci časopisu OAOčko. Zároveň v průběhu druhého ročníku začal pracovat pro hokejový klub HC RT TORAX Poruba. Po úspěšném vystudování Veřejné Správy přišla se změnou školy i změna klubu a momentálně je píšícím redaktorem HC Olomouc a studentem Filozofické fakulty, oboru žurnalistiky v Olomouci. Má rád dobrou hudbu (jazz, metal-punk), filmy (hlavně z produkce okolních zemí) a aktuální dění.

Barbora Černošková | redaktorka

cernoskova@dobryzpravy.cz

Narodila se v roce 1993 v Olomouci, ale už pátým rokem žije v Českých Budějovicích, kde vystudovala Estetiku na Jihočeské Univerzitě. Jeden obor jí byl ale málo, tak začala s dalšíma dvěma, kombinací Angličtina- Španělština + literatura, taktéž na JU. Její láskou je zpěv, koncerty a vůbec hudba všemožných kytarových a klavírních stylů. Ráda se ztrácí ve světě knih, například s Milanem Kunderou, Williamem Saroyanem a mnoha dalšími. Na sport nikdy moc nebyla, ale její rána začínají yogou… a kávou. Nejraději však tráví čas s přáteli, třeba v čajovně nebo hudebním klubu. K Dobrým zprávám se připojila proto, že jí nadchla základní myšlenka a protože chce lidem ukázat, že okolo je plno úžasností, které dávají životu smysl.

Václav Ágh | redaktor

agh@dobryzpravy.cz

Narodil se v Českém Těšíně, má maďarské kořeny a trvalé bydliště v Karviné, městě na hranici s Ruskem, toho času však žije v Praze. V Olomouci vystudoval Právnickou fakultu a jeho oblast zájmu je především veřejné právo. Psát začal v 1. třídě, jeho debutem byla dvacetislovná esej „Já chci být prezidentem“. Za nejmocnější považuje pravdomluvné slovo, proto je psaní jeho koníčkem, ale zejména prostředkem komunikace. Freneticky miluje fotbal, srdce má sešívané hned několikrát a nejkrásnější balet je pro něj ten bílý. Miluje jídlo, v jeho přípravě je podprůměrný, v jeho konzumaci velmistr.  Pivo pro něj není alkohol, ale láska. Je sarkastický a nemá skoro nikoho rád, když někoho ale rád má, tak ho má rád moc. Považován je za skeptika, on se cítí jako realista. Rozhodnutí připojit se ke stránce dobryzpravy.cz bylo ovlivněno neutuchajícím optimismem šéfredaktorky, která naznala, že je potřeba jeho latentního optimismu. Věří, že naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.

Karolína Krhutová | redaktorka

krhutova@dobryzpravy.cz

Narodila se v roce 1998 a vyrostla v Kopřivnici. Vystudovala leteckou dopravu na SOŠ Dopravy a cestovního ruchu v Krnově a momentálně studuje žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Má cestovatelskou duši a chová lásku k horám, knihám a dobré kávě. Ač má ráda černý humor a ironii, miluje staré černobílé filmy plné gentlemanů a snových lásek. Není typická sluníčkářka, ale myslí si, že projektovat Dobrý Zprávy je opravdu dobrý nápad a proto se rozhodla přidat ruku k dílu.

Jakub Jílek | redaktor

jilek@dobryzpravy.cz

Rodák z Kroměříže, žijící však téměř celý svůj život v Prostějově, kde vystudoval základní školu a gymnázium. Nyní student na Univerzitě Palackého v Olomouci. Již na základní škole pracoval dva roky jako redaktor časopisu Maják a na Gymnáziu Jiřího Wolkera pak tři roky jako šéfredaktor časopisu Wolkroviny. Jeho největší zálibou je rozhodně poznávání celého světa, mezi nejzajímavější země které navštívil patří Island, Maroko, Albánie, Švýcarsko a mnoho dalších. Je také milovníkem universa Star Wars (obzvlášť psané části). Nevynechá jediný závod Formule 1 a fotbal nesnese ani na půl sekundy. Trénuje také děti v plavání, zde však jeho angažovanost ve sportu končí. Rád se v noci jen tak zakouká do hvězd, fascinován naší maličkostí v kosmu. Věří v lepší zítřky a rozhodl se, že je pomůže tvořit.

Helena Večerková | redaktorka

vecerkova@dobryzpravy.cz

Narodila se v roce 1997 v Napajedlích. Vystudovala ekonomickou střední školu na Vsetíně, momentalne studuje žurnalistiku na univerzitě Palackého. Ráda píše, v budoucnu by se chtěla věnovat novinařině (nečekaně) především z kulturního hlediska. Mimo to má ráda kočky, dobré knížky, dobré pivo a RPG počítačové hry. Mezi koníčky řadí také chození na koncerty a festivaly. Ráda se baví a směje, to byl také impulz, proč se přidala k Dobrým Zprávám.

Hana Řeháková | redaktorka, fotografka

rehakova@dobryzpravy.cz

Narodila se v posledním roce minulého století v Nymburce, kde také vystudovala gymnázium. Nyní bydlí střídavě v Lysé nad Labem a v Olomouci, kde studuje žurnalistiku a film. Když jako teenager přečetla všechny knihy pro mladistvé, přešla na filmy a postupem věku i času se jí změnil styl, jak literatury, tak filmů, z „romanťáren“ na cokoliv, co dnes považujeme za klasiku. Tu má ráda i v hudbě. Hudba všeho druhu je jí velkou vášní, a tak od malička hraje na klavír, zpívá ve sboru a v ochotnickém divadle, které se zaměřuje na muzikály. Když zrovna své okolí neotravuje prozpěvováním, běhá po lese nebo po městě a vytváří umělecké profilovky všem svým kamarádům. Cestování bere jako nejlepší školu života, tak studuje, co to jen jde a občas svou cestu spojí i s nějakým dobrým koncertem. Jako velká aktivistka se snaží upozornit na nebezpečí, které si lidstvo svým přístupem k přírodě a společnosti vytváří. Nazvala by se spíše realistou, ale snaží se dívat do budoucnosti s nadějí, že už lidstvo nebude sebestředné a i ono bude myslet na budoucnost.

Léa Schellongová| redaktorka

schellongova@dobryzpravy.cz

Narodila se v Ostravě v roce 1996. Dlouho tam nežila, jako malá se s rodinou přestěhovala do Švýcarska. Vrátila se do Čech studovat vysokou školu, na kterou se dostala v Olomouci. Studuje žurnalistiku a také kulturní antropologii, vždycky ráda psala. Bez hudby jako by nežila, má ráda cestování, dobré jídlo a hodné lidi. Věří v pozitivní myšlení a proto jí také oslovil tento web, na který bude ráda přispívat svým dílem.

Gabriela Kokešová | redaktorka

kokesova@dobryzpravy.cz

Narodila se v 1998 v Litomyšli, kde bydlí, na což je velmi hrdá. Po maturitě začala studovat žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. To hlavně proto, že chce lidem říkat pravdu a rozsvítit jim oči. Její největší vášní je cestování. Zbožňuje hory, ale má ráda i města. Ráda se učí, čte a sleduje filmy. Nedokázala by existovat bez hudby. Je velmi ambiciózní a nikdy se nevzdává bez boje.

Magdaléna Kramperová | redaktorka

kramperova@dobryzpravy.cz

Narodila se v Českých Budějovicích v roce 1998 a nyní žije v našem nejjižnějším městě – Vyšším Brodě. Čtyři roky strávila na víceletém gymnáziu v Českém Krumlově, ale pro studium střední školy si nakonec vybrala obor cestovní ruch v rodném městě. Nyní studuje obor Národní hospodářství na VŠE v Praze, ale nejčastěji ji potkáte v čajovně, nebo na procházce. Zajímá se o politiku, dění ve světě, ekologii, umění všeho druhu a při škole pracuje jako make-up artistka. Ráda občas provětrá longboard, nebo si zacvičí power jógu. Od pěti let hraje na housle, což vypovídá o její lásce k hudbě. Nejraději má ve sluchátkách Lanu Del Rey, Green Day, ale i české Tatabojs, nebo Nohavicu. Ráda sleduje dobré filmy, hlavně ty, kde se objeví Leonardo DiCaprio. Od mala ji fascinuje svět  Pána prstenů, ale srdcovkou je i Indiana Jones. Miluje cestování kamkoliv, ale nejvíc jí láká objevovat Ameriku. Psaním do Dobrých Zpráv by ráda přispěla k lepšímu a šťastnějšímu světu.

David Kubatík | redaktor

kubatik@dobryzpravy.cz

Narodil se roku 1994 v Ostravě. Po maturitě studoval na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity obor Český jazyk a literatura, který nakonec bohužel nedodělal. Nyní pracuje u ostravského dopravního podniku, který v současné době patří mezi nejmodernější v republice. Baví ho psaní. Je členem redakce hokejového klubu HC RT TORAX Poruba. Napsal také několik článků pro různé sportovní weby.

Jeho největšími zálibami jsou sport (hlavně hokej a fotbal) a hudba (rock, punk, metal, ale např. i hip – hop či reggae a další odvozené žánry české i zahraniční produkce). Dále se také zajímá o politiku a veřejné dění.  Na Dobrých zprávách ho zaujal jejich koncept. Dobrých zpráv totiž není nikdy dost.

Kristýna Krejčí | redaktorka

krejci@dobryzpravy.cz

Narodila se v roce 1997 při písni Streets of Philadeplphia. Kristýna je fanda rapu, trapu, r’n’b i indie. Nepohrdne dobrým jídlem ani pitím.  Vystudovala cestovní ruch na Obchodní akademii v Prostějově. Po střední strávila rok v zahraničí a nyní je hrdou studentkou žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Miluje poznávání nových míst i lidí. V budoucnu se chce věnovat svým největším vášním, což jsou cestování a psaní. Je optimistka, raději se soustředí na to pozitivní, právě proto se přidala do týmu Dobrých zpráv.

Kristýna Michalčíková | redaktorka

michalcikova@dobryzpravy.cz

Narodila se v roce 1997 v Olomouci, kde také stále bydlí. Často ale jezdí do Prahy a tak se hlavní město naší republiky stává jejím druhým domovem. V Olomouci studuje žurnalistiku na Univerzitě Palackého. Od malička chodila ráda na koncerty a na fotbal, což jí zůstalo dodnes. Kromě cestování za slavnými interprety do zahraničí a koukání na fotbalové utkání si zajde do posilovny, zaběhat do přírody, taky na hokej anebo jen tak na procházku s jejím milovaným pejskem. Psaní ji začalo bavit na střední škole a rozhodla se tomu věnovat i dál. Má ráda dobrou hudbu, módu, sport, motivační knížky a dobré lidi kolem sebe. A taky samozřejmě nákupy oblečení, kterým její skříň neskutečně přetéká. Jednou by se ráda prosadila v psaní o koncertech nebo sportovních zápasech.

Nela Kadlečíková | redaktorka

kadlecikova@dobryzpravy.cz

Narodila se roku 1998 a bydlí v malém městečku na jižní Moravě. Už odmala má velkou vášeň pro umění, zejména pro hudbu a zpěv. Ale zpívá pouze když je sama doma, protože je šíleně stydlivá. Občas ji napadají velke šílenosti, které se k jejímu věku nehodí. Často si také cestou vlakem představuje, jak hraje v romantickém filmu a nikdy ji nezajímá tolik jméno, jak datum narození, protože je blázen do horoskopů. Je typickým příkladem nervozního Blizence, který u ničeho nevydrží dlouho. Jedna věc ji však zůstala – psaní. Se svou tvůrčí kariérou začala ve svých 10 letech, kdy si založila svůj první blog. Po střední škole cestovního ruchu se vydala studovat žurnalistiku do Olomouce, kde stále hledá sama sebe. Miluje klid, cestování, koncerty popových umělců a dlouhé ponocování s kamarády.

Tereza Hrubá | redaktorka

hruba@dobryzpravy.cz

Narodila se v Ostravě v roce 1996, kde vystudovala španělsko-české gymnázium. Bydlí v Horní Lhotě, vesnici, do které můžete dojet tramvají. Velkou část týdne ji ale můžete potkat i v Olomouci, kde studuje žurnalistiku a španělskou filologii na Univerzitě Palackého. Jejím největším koníčkem je momentálně poslech kvalitních podcastů, a proto se snaží tvořit i jeden vlastní. Zároveň má moc ráda knihy, objevování nových kaváren, španělštinu, občas hraje na klavír, píše na svůj blog, snaží se co nejvíc cestovat a stejně jako Leonard z TBBT je alergická na laktózu. Je smíšek, kterého nadchne každá maličkost a na vše se dívá z té lepší stránky. I to je jeden z důvodů, proč se rozhodla připojit k dobryzpravy.cz.

Petra Čiklová | redaktorka

ciklova@dobryzpravy.cz

Narodila se roku 1998 ve Šternberku, kde také vystudovala gymnázium. Nyní studuje žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Miluje hudbu, italskou kuchyni a svoje přátele. Je velkou fanynkou hokeje. Jejím nejoblíbenějším týmem jsou Philadelphia Flyers. Ráda hraje tenis, čte knížky a sleduje seriály. Nepohrdne dobrou party ani klidnou procházkou v přírodě. Je ráda, že se mohla stát součástí Dobrých zpráv a může tak pomoci šířit pozitivní energii.

Dominik Dubovči | redaktor

dubovci@dobryzpravy.cz

Narodil se v roce 2000 v Pardubicích, na které nedá dopustit. Ve městě perníku začal hrát v brzkém věku hokej za HC Dynamo, nyní je vedle toho také obráncem v univerzitním týmu HC UP Olomouc. Sport jej velmi baví a bez pohybu není ve své kůži. Má však i jiné zájmy, například cestování, historii nebo média. I kvůli tomu se letos po maturitě na Gymnáziu Mozartova rozhodl studovat žurnalistiku a anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Baví ho psát o sportu i o zajímavých společenských tématech, která hýbou světem. Myslí si, že je důležité mít pozitivní pohled na věc, ačkoli ne vše bývá růžové, stejně jako ve sportovním utkání. Rád poznává nové věci a volný čas nejradši tráví se svými kamarády, ať už spoluhráči, nebo spolužáky. Momentálně je členem redakce hokejového klubu v Pardubicích.

Adéla Sobotíková | redaktorka

sobotikova@dobryzpravy.cz

Vyrostla v malé vesnici nedaleko Nového Jičína. Studuje žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci.  Ráda píše, čte, hraje deskové hry a miluje sport. Sama se označuje za kavárenského povaleče a tvrdí, že bez kávy po ránu není schopna existovat. Na Dobrých zprávách ji nejvíce nadchla myšlenka šířit krásno a tvořit lidem úsměv na tváři.

Tereza Stará | redaktorka

stara@dobryzpravy.cz

   Narodila se v roce 2000 ve Vrchlabí v Krkonoších, kde vystudovala gymnázium a dodnes tu žije. Více času tráví ale v Olomouci, ve které studuje žurnalistiku a politologii na Univerzitě Palackého.  Je to holka z hor, a proto se nebojí kopců, které v zimě zdolává na běžkách a v létě při pěších výletech. Kromě toho ji baví rozšiřování obzorů tím, že se kromě angličtiny a němčiny začala učit i španělsky a cestuje kamkoliv, když má zrovna čas a peníze. Nejraději je se svými přáteli při všech možných příležitostech.
K dobrým zprávám se přidala, protože je optimistka a chce, aby i ostatní viděli svět jejíma očima.

Lukáš Kuřík | redaktor

kurik@dobryzpravy.cz

Narodil se v roce 2000 v malebné vesničce na úpatí „našich velehor“ Krkonoš. Chodil na osmileté gymnázium do nedaleké Jilemnice. Svou vysněnou žurnalistiku se rozhodl studovat v Olomouci, kterou do té doby navštívil pouze jednou a která ho hned napoprvé okouzlila. Jeho životní zálibou je hudba. Hraje na klavír, varhany i cembalo. Ve svém volném čase se rád věnuje sportu, jezdí na kole a dříve závodně hrál florbal a stolní tenis. Jako odchovanec hor má v oblibě i výlety do přírody. Ze všeho nejraději si ale posedí s přáteli u sklenky dobrého vína nebo vychlazeného českého piva. Má rád klasický český cimrmanovský humor. Dobrou náladu a optimismus se rozhodl šířit i prostřednictvím Dobrých Zpráv.

Šárka Mazurková | redaktorka

mazurkova@dobryzpravy.cz

Narodila se v roce 2000 v Bohumíně a vyrůstala v Rychvaldě (poblíž Ostravy). Od malička se věnuje tanci, který je jejím velkým koníčkem. Později začala navštěvovat základní uměleckou školu, kde se naučila hrát na klavír. Po maturitě se rozhodla začít studovat žurnalistiku a televizní a rozhlasová studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Má ráda sport, je velkým fanouškem biatlonu, tenisu a hokeje. Kdyby měla na sebe ještě něco prozradit, tak to, že miluje svého kocoura Čika a chtěla by se naučit italsky.

Tereza Vaňková | redaktorka

vankova@dobryzpravy.cz

Narodila se v roce 2000 v Hradci Králové, dnes bydlí v nedaleké Jaroměři. Odmaturovala na SŠ ve Dvoře Králové nad Labem v oboru cestovní ruch. Už na základní škole měla oblibu v psaní, založila si blog a poté se rozhodla studovat žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nejraději píše o kultuře a cestování. Od dětství se také věnuje hře na flétnu, v 11 letech objevila kouzlo příčné flétny a dnes na tento koníček nedá dopustit. Je součástí kapely Brass Orchestra, uskupení žáků jaroměřské ZUŠ. Sama si ráda zahraje jazz, klasiku (nejraději má Beethovena), ale i moderní skladby. Miluje vůni nových knih, dobrou kávu či poflakování s kamarády. Zastihnout ji můžete také při sledování seriálů, mezi oblíbence řadí Přátele, American Horror Story, The Office, Sedmilhářky a Mozart in the Jungle. Chce rozdávat úsměvy a poukázat, že kolem nás existuje spousta krásného, a tak se rozhodla psát pro Dobrý Zprávy.

Filoména Ághová | redaktorka

aghova@dobryzpravy.cz

Narodila sa v Ilave v roku 2000. Jej bydliskom sú Horné Kočkovce, časť mesta Púchov, neďaleko českých hraníc. Po úspešnom absolvovaní gymnázia v Žiline sa rozhodla ísť opäť ďalej. Do Olomouca. Teraz je študentkou na Univerzite Palackého. Študuje žurnalistiku a zároveň historické vedy. Ak ju budete hľadať, často býva stratená vo svete kníh alebo tanca. Jednými z jej snov sú napísanie historického románu, navštívenie siedmych divov sveta, či moderovanie televíznych správ. Jedného dňa by si chcela povedať, že na tomto svete zanechala nejakú stopu. Niečo, čo ju bude pripomínať.

Kristina Němcová | redaktorka

nemcova@dobryzpravy.cz

Narodila se ve městě, co má ve znaku ježka a uprostřed centra velice ošklivou budovu. K překvapení všech vystudovala sociální školu, avšak její entuziasmus ji zavedl na žurnalistiku, kterou studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zajímá ji veřejné dění, kultura, biatlon a monarchie. Největší potěšení vidí v kočkách, zeleném čaji a pořadu 168 hodin.

 Vendula Kadlecová | hlavní editorka

Narodila se roku 1993 v Třinci, kde až do odchodu na vysokou školu pěstovala svou lásku ke knihám a kávě. Její bezbřehá posedlost seriálem Gilmorova děvčata ji dovedla až do Olomouce na studium bohemistiky, které později vyměnila za vysněnou žurnalistiku. Když se zrovna neválí někde v prachu, aby na fotografii zachytila ten nejlepší úhel při východu slunce, tak zuřivě fandí hokejistům nebo se dojímá v divadle nad klasickým baletem. Kromě toho také dobrovolničí v nemocnici. Ráda tvrdí, že je hodně zaměstnaná, ale ve skutečnosti tráví spoustu času opakovaným sledováním Bridget Jonesové a seriálů Chirurgové, Sběratelé kostí, Přátelé a Krok za krokem. Její životní láskou je kromě kávy i Řecko, kde se při každé návštěvě snaží nasát pozitivní energii na celý další rok, než se tam opět vrátí. K Dobrým zprávám se přidala, aby si mohla během roku konečně „cucnout“ i jinde.

Karol Manová | editorka

Narodila se v roce 1998 v Ústí nad Orlicí a celý svůj dosavadní život strávila v malém městě v Pardubickém kraji, které se jmenuje Česká Třebová. Už od dětství ji bavilo vymýšlet různé příběhy, a proto se po osmiletém gymnáziu rozhodla jít na žurnalistiku. Její vysněnou školou byla Masarykova univerzita, avšak i přesto studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci. Mimo psaní příběhů, miluje hudbu, téměř jakéhokoli druhu. Její hlavní zálibou je však četba, protože knihy jí vnáší do života smysl. Je taky velký hokejový fanoušek a jako správná obyvatelka svého města miluje místní hokejový tým HC Kohouti Česká Třebová. Dokáže se nadchnout pro věc a tvrdě bojuje, aby si splnila své sny.

Nikola Sedmáková | editorka

Narodila se roku 1997 v Ostravě. Po maturitě na všeobecném gymnáziu začala v roce 2016 studovat na Univerzitě Palackého v Olomouci českou filologii se zaměřením na editorskou práci (prostě editorství). Ve volném čase ji najdete se šálkem dobré kávy a sluchátky v uších, protože prakticky neustále poslouchá hudbu nebo audioknihy. Je vášnivou čtenářkou a její srdcovou záležitostí je Harry Potter. Kromě toho také často sedí u klávesnice a píše příběhy nebo poezii. Ráda strká nos do cizích textů a hledá v nich chyby – pokládá to za profesní deformaci. Od roku 2017 je rovněž součástí studentského časopisu Helena v krabici, kde působí jako editorka na webu.