Jak zvládnout karanténu s dětmi?

Označení karanténa se stalo nejpoužívanějším slovem za měsíc březen a stalo se součástí běžné slovní zásoby malých dětí, které na vlastní kůži pociťují pravý význam tohoto slova. Některé děti jsou nadšené, že nemusí brzy vstávat do školy, některé zase pláčou, že chtějí zpět do školky. Časem se ale obě skupiny dětí začínají nudit. Starosti a přibývající vrásky na čele řeší rodiče, kteří to mají v těchto dnech náročné. Je sice velmi lehké dát svému dítěti telefon, abyste si mohli odpočinout a oddychnout si. My vám ale přinášíme tipy, jak si s dětmi odpočinout a zabavit je.

HRA „NA“ a „JAKO“

Oblíbená hra, pro kterou se nadchnou snad všechny děti. Můžete si hrát NA jejich oblíbené povolání nebo NA restauraci, zkrátka cokoliv, co Vás napadne. Hra na doktora je moc chytrý tah, protože si můžete svému „doktorovi“ postěžovat, že vás bolí záda a potřebujete namasírovat. Doporučujeme si také zahrát na kosmetičku, kdy vám vaše dítko provede příjemnou péči o obličej a popřípadě i make-up, pokud k tomu svolíte. Ale také se může zabavit samo a v pokojíčku může během půl hodiny zprovoznit obchod a hrát si na prodavačku.

TVOŘENÍ A KREATIVNÍ ČINNOSTI

Je jaro a každý má nutkání a potřebu něco měnit. Většinou se to týká těla, šatníku, ale také bydlení. Máme tendenci započít s řádným generálním úklidem a graduje to až k oživení interiéru něčím novým. Maminky často využijí svou kreativitu a vyrábí jarní nebo velikonoční dekorace před dům. Zapojte do svého tvoření i své děti, které tohle velmi ocení. I kdyby měly pouze něco lepit, budou s nadšením sledovat, co vytváříte. Pravděpodobně budou chtít vyzkoušet vše, co zrovna děláte. Pokud vám budou docházet vnitřní síly, zadejte jim jejich vlastní kreativní úkol, na kterém budou s chutí pracovat.

DOMEČEK V DOMĚ

Mít vlastní domeček v domě je sen každého dítěte. Je jedno, z čeho bude vyrobený. Důležité je, že dítě bude mít svůj vlastní úkryt. Můžete mu postavit v pokoji dětský stan nebo mu z deky postavit bunkr. Na tom nezáleží.  Na milion procent se můžete spolehnout, že v něm budou chtít děti přenocovat.

HISTORIE, DĚTI

Děti milují příběhy. Ještě ty, které se skutečně staly. Vyprávějte jim o svém dětství, o svých zážitcích i emocích, které jste zažívali. Seznamte je také se životem svých rodičů i prarodičů. Můžete vytáhnout i staré černobílé fotografie. Navážete si s nimi nesmírně silné pouto a budou mít také představu o tom, jak se dříve žilo.

SOUTĚŽE A HRY

Dětské duše prahnou po zábavě. Vytvářením různých soutěží si získáte jejich přízeň. Můžete uspořádat soutěž o nejlepší outfit v rodině, o nejlepší taneční nebo pěvecké vystoupení. Pokud máte doma princezny, nechejte se od nich namalovat a učesat. Nebo si zahrajte hru Hádej, kdo jsem nebo se staršími dětmi známou hru Město, jméno.

HONBA ZA POKLADEM

Pro akčnější a kreativní rodiče přinášíme tip na vytvoření zapeklité stezky k pokladu. Vymyslete 6 i více úkolů, které rozmístíte po zahradě nebo po bytě. Tyto úkoly musí děti splnit a zároveň dostanou indicii, kde poklad najít. Jako poklad můžete zvolit oblíbené dětské sladkosti, pastelky nebo nějakou drobnost, co děti milují. Vaše ratolesti to na nějaký čas zabaví, a hlavně se zabavíte i vy tvořením, ale také sledováním svého nadšeného dítěte.

SPÁNEK

Hodně rodičů se může cítit vyčerpaně a mohou mu docházet síly, což je pochopitelné. Proto hodně spěte. Klidně i přes den po obědě. Načerpáte sílu a budete odolnější vůči stresu. Všechno zvládneme!

Autor: Nela Kadlečíková

Karanténa je dlouhá a tipů na zábavu pro děti není nikdy dost, proto neváhejte a přečtete si i náš předešlý článek na toto téma.

Foto: Nela Kadlečíková

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy