Dva pomocníci, kteří vám usnadní cestu, ať míříte kamkoliv

Plánování výletu nebo třeba pracovní cesty může být občas pěkná otrava. Nevíte, jestli volíte tu nejlevnější možnost, jestli neexistuje mnohem rychlejší způsob, jak se dostat do vaší destinace, anebo vlastně ani nevíte, kde hledat. Běžné problémy, které vás nakonec mohou vést k tomu, že radši nikam nepojedete. Existují ale weby, které vám tuhle námahu sníží na minimum. Řeč je o Google Flights a Rome2Rio, které si nyní představíme blíže.

Rome2Rio zobrazí možné cesty

Rome2Rio

Z Říma do Ria, trasa přes půl planety, ale pro tenhle web to není nic, s čím by si neporadil. R2R funguje na jednoduchém principu – zadáte, odkud kam jedete, a web vám navrhne varianty způsobů cesty. Kombinace letadla a vlaku, nebo třeba jet autobusem. Vždy se ukáže přibližný cenový rozsah pro každou variantu a čas, který vám cesta zabere. Po rozkliknutí varianty, kterou si zvolíte, vám web často také nabídne odkaz přímo na stránku dopravce, kde si můžete rovnou koupit lístky. Často vám tak R2R pomůže odhalit lokální autobusové dopravce, aniž byste je museli složitě googlit.

Web je schopný schroustnout téměř jakékoliv místo startu a cíle, ukážeme si to na příkladu:

Zadáme místo, odkud jedeme a kam míříme. Ukážou se nám možností nejrychlejší a nejlevnější cesty a další alternativy. Zvolíme tu která nám vyhovuje a můžeme nahlédnout do detailu.

Nově také R2R zobrazuje nabídky ubytování v cílové destinaci. Jednodušší je ale využít přímo Booking.com, ze kterého Rome2Rio čerpá, nebo zvolit jiné aplikace, jako Airbnb nebo Expedia.

Google Flights

Pokud létáte častěji, věřím, že jste již na tuhle funkci Googlu narazili. Pokud ji neznáte, ale létáte nebo někam chcete letět, tak se seznamte – Google Flights bude dozajista vaším doživotním letovým partnerem.

Základní princip je stejný – odkud kam. Flights ale pochopitelně nabízí jen lety. Je to ale velmi důkladný vyhledávač, který jde uživateli nesmírně vstříc. Už poté, co zadáte destinaci a výchozí letiště, vám web často nabídne jiné blízké letiště, odkud můžete letět mnohem levněji. Třeba pokud zadáte pražské letiště, Flights vám často nabídnou letiště ve Vídni nebo polské Katovice. Například pro Moravany je to často mnohem lepší varianta.

Po zadání míst ještě zvolíte datum odletu a návratu a už máte před sebou myriádu kombinací dat a cen. Google Flights porovnají v sekundě nabídky všech dopravců na dané trase a vyplivnou na vás tabulku, kde den po dni vidíte, kdy jsou lety levnější a dražší. Přepnout můžete taky na graf, který zobrazuje, v jakých dnech a měsících jsou lety dražší či levnější. To vám pomůže vybrat si ten správný čas pro vaši cestu.

Zvolíte si vybraný let a v detailu vám Flights ukážou délku letu, případné přestupy, a dokonce i typ letadla a délku prostoru na nohy. Přes web si pak většinou lze letenky koupit. Google Flights zobrazuje reálné ceny dopravců i ceny společností které letenky přeprodávají, rozdíl v ceně je tam ale minimální, a proto doporučujeme jít po vyhledání ideálního data a ceny letu přímo na stránky dopravce a zakoupit letenky tam.

Google Flights je opravdu ultimátní rádce a pomocník pro plánování letu. Není nikým sponzorovaný a zobrazuje tedy objektivně ceny letu a na stříbrném podnose vám tak předkládá ty nejlepší možnosti pro vaše pohodlné cestování. Dovolím si říct, že na internetu neexistuje lepší letový vyhledávač.

Tak se dejte do plánování, léto začíná!

Autor: Jakub Jílek


S výše zmíněnými pomocníky si tak můžete naplánovat svoji cestu třeba do Moldavska. Co byste neměli minout, to vám prozradí také náš redaktor Kuba.


Úvodní foto: vistapointe.net

Příspěvek vytvořen 44

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy