Praha zapojuje uprchlíky do pracovního života. Otevírá foodtruck s ukrajinskými specialitami

Ukrajinských uprchlíků v České republice přibývá, proto je třeba přicházet s nápady, jak je zapojit do pracovního života. Jeden z nich vznikl v Praze za spolupráce hlavního města, Pražské tržnice, nadačního fondu Šatník Praha, který v Tržnici sídlí, a provozovatele Food Truck Pointu. V Pražské tržnici v Holešovicích se otevřel foodtruck, kde se prodávají ukrajinské speciality vařené ukrajinskými uprchlíky, kteří utekli před válkou.

Ukrajinská kuchyně se od české dost liší, proto si návštěvníci tržnice mají možnost pochutnat na delikatesách, na které nejsou zvyklí. Menu se navíc každý den mění, takže můžou místo navštívit i víckrát a vyzkoušet nové věci. Mezi připravovanými jídly se nachází například boršč nebo třeba vareniky, což jsou pirohy plněné třeba masem, nebo brambory.

„Přeji si, aby se tato iniciativa stala příkladem zapojení uprchlíků do pracovního života v Praze,“ zmiňuje Pavel Vyhnánek, náměstek primátora Prahy pro oblast financí. Cílem foodtrucku není jenom pomoc Ukrajincům, kteří utekli před válkou. Při návštěvě foodtrucku můžete i předplatit porci lidem v nouzi. Zaplacená porce pak bude zaslána v podobě poukázky k nadačnímu fondu Šatník, kde bude uplatněna pro uprchlíky.

Ukrajinci patří mezi pracovité lidi, jejich zájem o práci je opravdu velký. „Je evidentní, že podstatná část lidí, kteří sem z Ukrajiny přicházejí, jsou lidé v produktivním věku a zkrátka chtějí pracovat. Nesetkáváme se s tím, že by se zajímali o to, jak funguje zdejší sociální systém, a čekali by, jaké dostanou dávky. Naopak se aktivně zajímají o to, kde se mohou zapojit a jak mohou co nejdříve pracovat,“ popsala svou dosavadní zkušenost Nora Fridrichová, zakladatelka nadačního fondu Šatník Praha.

Autor: Izabela Adámková


Jak zjednodušit ukrajinským uprchlíkům nový život v České republice? S tímto pomáhá web, který spravuje Česko.digital a o kterém jsme vás dříve informovali.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Zdroj: prazska.drbna.cz, praha.eu

Příspěvek vytvořen 12

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy