FITFAB Strong motivuje k pohybu a zdravému životnímu stylu

Adéla Sobotíková

FITFAB Strong je první český fitness program, který lidé mohou cvičit z domova a je zdarma. Program nabízí lekce jógy, tance a posílení různých partií těla, na které jsou videa zaměřena. Projekt začal čtyřtýdenním programem na podzim roku 2017, od té doby vznikaly další série lekcí a tu nejnovější FITFAB Strongest vypustí do světa FITFAB tým 15.12.

Jóga lekce z natáčení FITFAB Strong

Jak to celé začalo?
„V Česku chyběl kvalitní fitness program nevytvořený jen za účelem zisku. Stále nedokážu uvěřit, že se mi povedlo dát dohromady tým lidí, který namotivuje celou naši republiku nazout tenisky a cvičit. Aby si zamilovali pohyb, aby si věřili, a aby byli vždy lepší než včera,“ píše Andrea Pavelcová, právnička a zakladatelka projektu, na svém webu. Andy dala dohromady tým, se kterým natočila 6 fitness lekcí ve staré továrně na živou hudbu. K videím zveřejnili cvičební plán a program si lidé oblíbili tak moc, že teď má na Instagramu 22,8 tisíc sledujících.

Andy se po vydání FITFAB Strong vydala na Island na Erasmus a čekala, jak se celý projekt vyvine. „Sen byl, že program jednou bude úspěšný a známý, ale rozhodně to nebyla samozřejmost a nikdo na to nespoléhal. A ono to vyšlo. Nutno ale podotknout, že Andy do toho dala maximum a nic na programu nedělala na půl plynu. Její nadšení je nakažlivé a fakt, že program byl a pořád je a vždy bude ke stažení zdarma, bylo takřka zaručené, že se chytne. Největší spád, co se týče aktivit, popularity a chodu projektu, pozorujeme od letošního jara. Zájem je enormní a my máme s holkama neustále další nápady, kterými překvapíme vždy i sebe samotné,“ zavzpomínaly holky na úplný začátek.

Momentálně můžete najít videa pod názvy FITFAB Strong, FITFAB Stronger, FITFAB Light, FITFAB Well a těšit se můžete na FITFAB Strongest. Cvičení je vhodné i pro úplné začátečníky, těm se doporučuje letní verze FITFAB Light. FITFAB Well naopak obsahuje speciální lekce pro lidi, kteří mají problémy s koleny, zády nebo pro těhotné.

FITFAB tým

Všechny holky pohromadě na natáčení nové série FITFAB Strongest. Andrea Mokrejšová (zleva), Andrea Pavelcová, Katherine Selešiová a Nikola Kněžourová

K Andy se připojily další tři sportovní nadšenkyně, které se rozhodly do projektu jít naplno. Různé tipy na stravování a příspěvky o jídle tvoří hlavně Andrea Mokrejšová, která je nutriční terapeutka. Katharine Selešiová se plně věnuje tanci a herectví. A největší milovník běhu je bezpochyby Nikola Kněžourová.

„Každá jsme povahově trochu jiná, ale všechny stejně nadšené. To je strašně důležité. Co se týče kreativní stránky, tak si troufám tvrdit, že s nápady přicházíme všechny. Vzájemně se doplňujeme a motivujeme. Všechno je pro nás nové, vlastně s čímkoli inovativním přijdeme, děláme poprvé, a tak je pro nás jednoduché se spálit. Z chyb se učíme, a ještě nikdy se nestalo, že by to byl fakt průser. Hlavní kreativní hlavou a šéfem, který schvaluje finální podobu všeho je Andy, to je jasný. Každý nápad hromadně probíráme a brainstormingujeme nad ním, každá si k tomu může říct svůj názor. Finální ano/ne stojí na Andy. A co se týče deadlinů a organizačních věcí, na to jsem v týmu já, snažím se zbytek týmu popohánět k tomu, aby vše dělal včas, kdy má a nereálné nápady vracím do racionálních rovin,“ popsala Nikča rozložení sil.

FITFAB diář

Měsíční výzvy, soustředění a diář
A když dají tyto čtyři holky hlavy dohromady, u videí to nekončí. Na blogu FITFABu najdete na každý měsíc speciální výzvu, která je kromě cvičení zaměřená i na konkrétní téma na daný měsíc, např. zdravá strava nebo time management. Listopadová výzva byla zaměřena na aplikaci Pomáhej pohybem. A jak holky vybírají téma měsíce? „Fungujeme jako ekonomika, nebo tedy, jak by ekonomika fungovat měla v ideálním případě. Odpovídáme na poptávku našich fanoušků. Jsme velice aktivní na Instagramu fitfabstrong.cz a facebookové stránce Fitfab Strong. Na těchto platformách interagujeme s lidmi a díky tomu vidíme, co je zajímá. Samozřejmě, když nebudeme brát v úvahu cvičení, číslem jedna je jídlo. Potom mají lidé hodně velký zájem o pozitivní myšlení, náhled na sebe samotné a motivaci ke cvičení. Hodně populární jsou pak témata ohledně běhání a obecně o tom, jak začít cvičit úplně od píky,“ vysvětlila Niky.

Pro své fanoušky a nadšence pohybu tým FITFAB pořádá i pravidelné víkendové soustředění.

Úplně největší novinkou je FITFAB diář, který obsahuje vše, co má mít pořádný diář, ale jako bonus zde najdete motivační slova ke cvičení a cvičební plán. „S nápadem na diář jsme přišly v srpnu. V srpnu, kdy už všichni, kteří vydávají diáře naskladňují,“ směje se Niky.

Motivace
Nejtěžší je začít cvičit a nepřestat. Na sociálních sítích FITFAB Strong najdete spoustu motivačních příspěvků. Kdyby holky měly vypíchnout jeden zaručený tip, je to sportování s přáteli. „Domluvte se s přáteli. Hodně často chodíme sportovat jedna s druhou, cvičit na skupinové lekce, běhat s partou. To vždy zabírá, protože říct kamarádce, že jste líný, vám bude blbý,“ radí FITFAB tým s úsměvem.

Foto: web fitfabstrong.cz, Facebook Fitfab Strong