Starbucks otevře v USA první kavárnu pro neslyšící

Milujete kávu? Nedokážete si bez ní představit ráno, odpoledne nebo klidně i večer? Anebo si dáváte kávu jen občas na chuť, společně s nějakým skvělým moučníkem? Alespoň jednu z těchto možností má opravdu velké množství z nás po celém světě. Stejné chutě ale mají i lidé trpící nedoslýchavostí, pro které je objednání kávy a moučníku mnohdy velmi složité.

Tento problém začal řešit mezinárodní výrobce kávy, a zároveň největší řetězec kaváren po celém světě – Starbucks Corporation. Společnost otevírá v americkém Washingtonu svůj první podnik, v němž bude obsluha plynule ovládat znakovou řeč, a to na velmi příhodném místě.  Kavárna bude otevřena nedaleko soukromé Gallaudetovy univerzity pro neslyšící a nedoslýchavé a navíc bude studentům nabízet i pracovní pozice. Pobočka tak zaměstná 20 až 25 lidí nejen s vadami sluchu, ale i slyšící, kteří plynule ovládají americký znakový jazyk.

Starbucks pro neslyšící
zdroj: hatefree.cz

Starbucks letos v říjnu otevírá svou první „znakovací kavárnu“ v americkém Washingtonu DC. Staví tak na probíhajících snahách spojit se s rozmanitými komunitami, kterým nabízí své služby. Tým neslyšících partnerů a zaměstnanců dovedl své snažení k vytvoření této unikátní kavárny, jež se bude nacházet nedaleko Gallaudetovy univerzity, tedy na pulzujícím místě, které je zároveň přátelské k neslyšícím. Prostor vytvoří specifickou maloobchodní atmosféru pro všechny zákazníky a nabídne unikátní typ prodejny, který podporuje dostupnost a nabízí kariérní příležitosti pro neslyšící a nedoslýchavé,“ uvádí společnost Starbucks.

Nápad otevřít podobnou kavárnu přišel od partnerů značky, které nadchla stejně jako koncipovaná kavárna v malajsijském Kuala Lumpur. Ta byla otevřena v roce 2016 a stejně jako malajsijská bude i ta washingtonská poskytovat jak pracovní příležitosti, tak velmi přátelské prostředí pro setkávání neslyšících a jejich přátel.

Národní asociace neslyšících krok velmi vítá. „Tleskáme Starbucksu za otevření „znakové kavárny“,  která zaměstná neslyšící či nedoslýchavé. Starbucks tak zvolil inovativní přístup k zapojení neslyšících, čímž rozšíří pracovní nabídky a dostupnost služeb neslyšícím. Zároveň tím vzdělává a šíří osvětu ve společnosti,“ uvedl výkonný ředitel Národní asociace neslyšících Howard Rosenblum.

Autor: Anna Skopalová