Dobrý Vánoce #4: Dvacet filmů, které vás naladí na svátky

Co by to byly Vánoce bez pohádek a romantických komedií plných vánočních kouzel? Sedíte doma zabalení v dece, kolem vás svítí žárovičky, svíčky, popíjíte horký nápoj, uždibujete cukroví, ale něco tomu pořád chybí… Je to film! Bez těch správných vánočních filmů to není ono, a tak přinášíme tipy ke zhlédnutí v adventním čase.

www.imdb.com
Z filmu Pelíšky

Jsou filmy, které neomrzí ani po dvaceti letech a každoročně do nás vnáší hřejivý pocit Vánoc. Mezi ně patří i nesmrtelný film Sám doma, který na obrazovkách ve vánočním období můžeme vidět už skoro třicet roků. Pusťte si Kevina McCallistra v podání herce Macaulaye Culkina a správná adventní nálada na sebe nenechá dlouho čekat. Další dlouholetou klasikou jsou české Tři oříšky pro Popelku, k tomu snad ani není co dodat. Kdo se na Štědrý den nedívá na oblíbenou pohádku s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem, jako by nebyl. A pokud vás nejvíce baví právě česká kinematografie, ani s legendárními Pelíšky nemůžete sáhnout vedle. Výborné herecké obsazení, typický český humor a schopnost „hodit vás do pohody“ mají mimo jiné i Sněženky a machři. Z českých filmů a pohádek je ještě nutno zmínit krásný filmový počin Anděl páně, který české domácnosti můžou v televizi vidět už čtrnáct let a stále si drží svou sledovanost.

Starou dobrou klasikou je rozhodně také ruský Mrazík. Ten sice nepodává oscarové herecké výkony, ale určitým způsobem je to legendární pohádka, která už ke svátkům prostě patří. Stejně jako třeba Grinch – příběh o lidské sounáležitosti, jež postupně dovedla zahořklého chlupatého zelenáče až k tomu, aby opět nechal zahořet své srdce láskou, si jednoduše musíte zamilovat.

Láska nebeská je romantická komedie s nádechem Vánoc, která vás

www.imdb.com
Z filmu Láska nebeská

nebude nudit ani po stém zhlédnutí. Zalézt si pod deku s teplým kakaem a cukrovím a relaxovat u filmu si v tomto období užívá snad každý a jestli máte rádi slaďáky, jedním z nich je také dobrodružná komedie Prázdniny. Neurazí ani tituly jako Rolničky, kam se podíváš s Arnoldem Schwarzeneggrem v hlavní roli, Vánoce naruby nebo Vánoční skřítek, které jsou plné vtipu, nákupního šílenství, vánočních zázraků a šťastných konců.

Pokud vás bavil český Špindl, který u nás vyšel před dvěma lety, jeho pokračování Špindl 2 vyšel na začátku prosince v kinech a jedná se o zasněženou komedii odehrávající se kde jinde než ve Špindlerově mlýně. A pokud se budeme držet Krkonoš, najdeme tam i film Padesátka, českou komedii z roku 2015, která je o běžkování a zasněžených horských chatách. Další novinkou letošního roku jsou Černé Vánoce, které vás sice nerozněžní, ale fanoušci hororů si přijdou na své. Jedná se o mysteriózní thriller s vánoční tématikou odehrávající se na vysokoškolských kolejích.

www.imdb.com
Film Last Christmas

Dokonce i Netflix, internetová platforma s filmy, nám letos přinesl spoustu vánočních novinek. Rozhodně neváhejte nasát atmosféru z filmu Last Christmas, který právě míří do kin a je zasazen do kouzelného vánočního Londýna, takže chytí za srdce i ty největší Grinche. Další romantickou komedií, tentokrát o přátelství a vztazích středoškoláků, je pak snímek Sněží, sněží na motivy stejnojmenné knihy Johna Greena, Maureen Johnson a Lauren Myracle. Kromě toho Netflix letos vydal také pohádku Předvánoční večer, kde hraje Vanessa Hudgens. Ta se vloni objevila už ve vánočním příběhu The Princess Switch, který stejně jako letošní novinka patří k romantickým komediím, u nichž se pobaví celá rodina.

Autor: Karolína Krhutová

Foto: imdb.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy