Platební aplikace Qerko šetří čas zákazníkům i obsluze

Český startup Qerko mění způsob placení v restauracích. Pokud v restauraci na stole uvidíte QR kód, tak si můžete vyzkoušet zaplatit svou útratu pomocí aplikace Qerko a nemusíte čekat na obsluhu, zejména pokud spěcháte. Když je vás u stolu více a chcete platit zvlášť, nemusíte k baru ke kase, ale každý si jednoduše v aplikaci vybere, co chce zaplatit. Právě tento případ byl motivací pro Lukáše Kováče, aby tento systém placení vymyslel.

V aplikaci si každý vybere, co chce zaplatit a nemusí chodit na bar

Zjednodušit placení v restauracích bylo pro Kováče výzvou. Díky QR kódům, které jsou ve světě hodně využívané, teď jeho projekt dobývá české podniky. Postupem času by zakladatelé Qerka rádi dostali svůj systém do celého světa, zatím míří na Slovensko. Projekt se podařilo nastartovat i díky investici od Mitonu. Po jarní situaci s koronavirem má o Qerko zájem více restaurací a samy Kováče oslovují. Qerkem tak nyní můžete zaplatit ve 248 podnicích v celé republice.

Kromě toho, že Qerko šetří čas, tak má několik dalších výhod. Účtenku dostanete na email, který do aplikace zadáte, takže šetří naše lesy. Každá platba přispívá na projekt Green Life, který zachraňuje deštné pralesy v Indonésii. Nijak se nenarušuje kontakt mezi hosty a číšníkem, protože pro objednávku obsluha přijde, jak jsme zvyklí. Tento vztah host-číšník nechce tým Qerka nijak narušit. Některé restaurace mají navíc spuštěný systém doobjednávání. Pro vaši objednávku přijde obsluha, ale další drink si pak můžete objednat přes aplikaci.

Tím, že lidi nečekají na účet, tak jsou spokojenější a nechávají větší spropitné. „Když lidé platí třeba 388 korun, automaticky zaokrouhlí na 400 korun, ale když platí digitálně a vyberou spropitné ve výši 10 procent, zaokrouhlování neřeší a nechají tak za servis mnohem víc peněz,“ vysvětluje Kováč nové přemýšlení nad dýšky. Restaurace dostávají zpětnou vazbu od zákazníků pomocí aplikace, která se po každém placení ptá na hodnocení podniku.

Nově se do aplikace zapojily věrnostní nabídky, které lidé ve svých často navštěvovaných restauracích mohou využít. Technologie se vylepšila i tím, že nebudete muset daný QR kód na stole skenovat do telefonu, ale bude stačit se s mobilem jen přiblížit.

Autor: Adéla Sobotíková

V Česku se za poslední dobu zrodilo mnoho skvělých nápadů, jedním z nich je i aplikace Loxper, která vás provede nejednou částí české historie.

Zdroj: czechcrunch.cz, qerko.com
Foto: blog.qerko.com, czechcrunch.cz

Příspěvek vytvořen 50

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy