Drogerie DM prodává čistící prostředky bez obalu

Magdaléna Kramperová

Ve větších městech si můžete do obchodu bez obalu přinést vlastní nádoby a naplnit si je sušeným ovocem, ořechy, moukou, luštěninami a dalšími potravinami, které stejně v té nádobě skončí, tudíž je plastový obal v podstatě zbytečný. Drogerie DM však přišla s nápadem, že si budete moci načepovat třeba gel na praní, univerzální čistič a další čistící prostředky. Stačí si jednou zakoupit nádobu, kterou už dále budete jen doplňovat.

zdroj: www.dm.cz

Ale to není vše. Tyto produkty, které jsou od značky Yellow & Blue, se chlubí tím, že šetří přírodu samy o sobě. Jejich bio prostředky neobsahují palmový olej, ropné látky, syntetické parfémy, barviva, ani enzymy. Výrobky jsou šetrné k přírodě, nejsou testované na zvířatech a jsou vhodné i pro alergiky.

Prodejny DM testovaly tento bezobalový prodej ve dvanácti rakouských pobočkách a nyní zkouší jeho zavedení právě v Praze. Když tedy tento nový ekologický systém podpoříte, nejspíše se v budoucnosti dočkáme těchto bezobalových čistících prostředků ve všech prodejnách DM.

Zero-waste, a s tím spojené bezobalové obchody, je aktuálně důležité téma. Lidé si začínají opravdu uvědomovat rizika našeho nešetrného chování k planetě. To je také důvod, proč už nedostanete v každém obchodě zdarma tolik igelitových tašek, kolik jen budete chtít. Právě naopak. Ve většině prodejnách si už musíte zaplatit například 10 korun, abyste si mohli odnést nákup v tašce, která bývá většinou biologicky rozložitelná.

Firmy, často i na úkor zisku, podnikají velmi ekologické inovace. Domácnosti by také měly alespoň nějakým způsobem zredukovat spotřebu jednorázových plastů, vyhazování zbytků, zbytečný odpad, nebo by měly důsledněji třídit.

Tipy na to, jak můžete ve své domácnosti zredukovat spotřebu plastů najdete ZDE