Drogerie DM prodává čistící prostředky bez obalu

Ve větších městech si můžete do obchodu bez obalu přinést vlastní nádoby a naplnit si je sušeným ovocem, ořechy, moukou, luštěninami a dalšími potravinami, které stejně v té nádobě skončí, tudíž je plastový obal v podstatě zbytečný. Drogerie DM však přišla s nápadem, že si budete moci načepovat třeba gel na praní, univerzální čistič a další čistící prostředky. Stačí si jednou zakoupit nádobu, kterou už dále budete jen doplňovat.

zdroj: www.dm.cz

Ale to není vše. Tyto produkty, které jsou od značky Yellow & Blue, se chlubí tím, že šetří přírodu samy o sobě. Jejich bio prostředky neobsahují palmový olej, ropné látky, syntetické parfémy, barviva, ani enzymy. Výrobky jsou šetrné k přírodě, nejsou testované na zvířatech a jsou vhodné i pro alergiky.

Prodejny DM testovaly tento bezobalový prodej ve dvanácti rakouských pobočkách a nyní zkouší jeho zavedení právě v Praze. Když tedy tento nový ekologický systém podpoříte, nejspíše se v budoucnosti dočkáme těchto bezobalových čistících prostředků ve všech prodejnách DM.

Zero-waste, a s tím spojené bezobalové obchody, je aktuálně důležité téma. Lidé si začínají opravdu uvědomovat rizika našeho nešetrného chování k planetě. To je také důvod, proč už nedostanete v každém obchodě zdarma tolik igelitových tašek, kolik jen budete chtít. Právě naopak. Ve většině prodejnách si už musíte zaplatit například 10 korun, abyste si mohli odnést nákup v tašce, která bývá většinou biologicky rozložitelná.

Firmy, často i na úkor zisku, podnikají velmi ekologické inovace. Domácnosti by také měly alespoň nějakým způsobem zredukovat spotřebu jednorázových plastů, vyhazování zbytků, zbytečný odpad, nebo by měly důsledněji třídit.

Autor: Magdaléna Kramperová

Tipy na to, jak můžete ve své domácnosti zredukovat spotřebu plastů najdete ZDE