Mamma BEER je první pivo speciálně upravené pro ženy s rakovinou

Kristýna Michalčíková

Nezisková organizace Mamma HELP se rozhodla zrealizovat projekt prvního piva pro ženy, které bojují s rakovinou prsu, Mamma BEER. Nápoj je vyroben tak, aby si zachoval klasické prvky piva, na které jsme zvyklí. Obsah živin, draslíku a vitamínu B je tak stejný, neobsahuje však žádný alkohol a nápoj je vyroben tak, aby ženám s rakovinou chutnal.

Chemoterapie oslabuje lidský organismus a často se stává, že mění pacientkám chutě. Jídlo jim může chutnat po pilinách nebo může mít kovovou pachuť. Pacientky během léčby méně vnímají sladkost, a proto vyhledávají jídla a nápoje, kde je sladká chuť intenzivní. A přesně tímto kritériem se řídili při výrobě Mamma BEER, které má sladkou chuť, a dokonce obsahuje látky, které potlačují špatné účinky chemoterapie. Dodá tak všem ženám, které se s rakovinou prsu potýkají, energii a sílu bojovat.

Mamma BEER vzniklo v Žateckém pivovaru jako limitovaná edice pro organizaci Mamma HELP. Tato nezisková organizace nabízí bezplatnou pomoc ženám, které postihla rakovina prsu.

„Naše pivo, vyrobené na míru pro onkologicky nemocné ženy, vyvolalo jako novinka na trhu až nečekaný zájem a během pár měsíců si našlo stálé konzumentky. Proto nás velmi těší, že se daří rozšiřovat síť prodejních míst a Mamma BEER si tak bude postupně moci dopřát každá žena, která na něj dostane chuť,“ říká Jana Drexlerová, ředitelka Mamma HELP.

Kromě food festivalů, kde se Mamma BEER začíná pomalu stávat hitem, a také vybraných lékáren, lze pivo zakoupit i v obchodním řetězci Tesco. Z každé prodané lahve v tomto obchodě jde navíc 15 korun na provoz osmi center, v nichž Mamma HELP již krásných 20 let poskytuje podporu ženám s rakovinou prsu.

Foto: Mamma HELP