Válečný veterán opravuje staré invalidní vozíky, aby se stovky lidí mohly znova podívat ven

Lea Schellongová

Je to skutečně jen zručnost a vůle jednoho muže, která dokázala změnit život stovky jiným. A vlastně jde jen o velkou náhodu, že Philip Pavone z Connecticutu narazil na velký problém amerického zdravotnictví. Jako majitel zastavárny totiž potřeboval udělat místo ve své zaplněné prodejně, a tak se rozhodl zbavit elektrických invalidních vozíků. Neprodal je, a tak je nabídl zadarmo v inzerátu místních novin. Za dva týdny dostal šedesát dopisů zájemců, jejich příběhy ho však zarazily.

Mezi dopisovateli byli lidé, kteří se nepodívali ven i celé roky. Invalidé, senioři, váleční veteráni jako je on sám… Ti všichni si takový vozík za statisíce, neproplácený pojišťovnou, nemohli v žádném případě dovolit. A tak tito lidé zůstávali mnohdy sami doma. ,,V tom momentě jsem si uvědomil, kolik lidí tam venku trpí. Bylo to neuvěřitelné,‘‘ uvedl překvapený majitel.

Rozhodl se, že s tím musí něco udělat. Začal se mezi lidmi shánět po odstavených invalidních vozících a prosil, aby je darovali na dobrou věc. Zprvu je opravoval na vlastní pěst a daroval dále, ale poté, co se o jeho skutcích začalo mluvit veřejně, založil AZ Zastavárnu Dar Mobility (Az Pawn’s Gift of Mobility – pozn. red.). Tam mají lidé možnost darovat vozík, který jim třeba leží nepoužívaný v garáži. Majitel je následně opraví a každoročně mezi prázdninami rozdá zpět 100 vozíků zájemcům, kteří se o ně přihlásí. A to samozřejmě zadarmo.

Pokud vás příběh zaujal, můžete na podporu aktivit tohoto inspirativního muže sami přispět prostřednictvím portálu GoFundMe zde.

Zdroj: goodnewsnetwork.org
Foto: courant.com