Jihokorejský spolek Clean Hikers upozorňuje na znečištěnou přírodu netradičním způsobem

Mnoho lidí pobouří, když se vydají do přírody a potkají několik pohozených odpadků. Korejka Kim Kang-eun našla během svého dvoudenního výletu na horu Mount Jiri v největším jihokorejském národním parku tolik odpadků, že ji to vyburcovalo k nápadu. Začala z odpadků tvořit obrazce, kterými chce šířit zprávu, aby lidé neznečišťovali přírodu a aby se o ni více starali. 

Ke třicetileté Kim se přidali další nadšenci a vznikl spolek Clean Hikers. Sbírají odpadky ve velkých národních parcích a tvoří z nich různé obrázky. „Nevyžádané umění je pro lidi přitažlivější a dobře přijímané, lepší něž říkat, aby nezahazovali odpadky. Můžeme vytvořit zajímavý obraz, který přitahuje pozornost lidí,“ řekla Kim.

Na vrcholu hory Mount Mani vytvořili obraz plačící kočky s nápisem Zachraňme Zemi, protože se tam potuluje mnoho koček. Odpadky, které se na tvoření nepoužijí, putují do popelnic. V prvních devíti měsících lidé v parcích posbírali více než 800 tun odpadu.

Vlivem koronaviru čím dál více Jihokorejců tráví čas v přírodě. Návštěvnost tří největších národních parků vzrostla o 20 %, zpráva se tedy dostává ke spoustě lidí. „Nemůžeme ale uklidit celé hory. Nejdůležitější je pokračovat v této činnosti, informovat o tom lidi a přimět více lidí, aby se připojili. To je to nejdůležitější,“ uvedla Kim.

Autor: Adéla Sobotíková


Přečtěte si recenzi na dokumentární snímek Život na naší planetě Davida Attenborougha. Předkládá v něm řešení, jak zachránit planetu Zemi.


Zdroj: reuters.com, magazin.aktualne.cz

Foto: instagram Clean Hikers, magazin.aktualne.cz

Příspěvek vytvořen 50

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy