Malíř věnuje obrazy v hodnotě milion eur, aby měli lidé bez domova kde žít

Jeden z nejvíce ceněných malířů současnosti, Gerhard Richter, chce pomoct vybudovat 100 bytů pro bezdomovce v Severním Porýní-Vestfálsku v Německu. V současnosti zde nemá střechu nad hlavou asi 25 tisíc lidí. Fondu pro bytovou výstavbu proto malíř věnuje na prodej osmnáct svých obrazů, které mají celkovou hodnotu více než milion eur.

zdroj: pixabay.com

Speciální edice obrazů z roku 2015 je součástí Richterovy pokračující série „Cage f.ff“. Práce jsou k dispozici ve třech sadách po šesti, ale na internetu lze obrazy koupit i zvlášť. Nabízí je düsseldorfská galerie fiftyfifty, která je mimo jiné známá i tím, že pro lidi bez domova vydává speciální časopis. „Je to win-win situace,“ říká Julia von Lindern, ředitelka projektu Housing First v galerii fiftyfifty. „Můžete vlastnit krásné obrazy od Gerharda a zároveň udělat něco opravdu dobrého pro bezdomovce,“ popisuje.

Gerhard Richter ve svém díle intenzivně reflektoval nacistickou minulost své země. V mládí odešel z východní části Německa, aby se mohl naplno a svobodně věnovat malbě, i když kvůli tomu už nikdy nespatřil své rodiče. Momentálně patří Richter k nejbohatších Němcům. Malíř, který obdivuje fotografii pro její absolutno a neměnnost, vystavoval loni také v Praze.

Autor: Lýdie Hájovská

zdroj: rozhlas.cz

Příspěvek vytvořen 76

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy