Imigrant bez dokladů zachránil dítě. Prezident mu za to přislíbil občanství

Anna Skopalová

Trvalo mu jen pár vteřin, než vylezl po fasádě pařížské budovy, aby zachránil dítě visící z balkónu čtvrtého patra. Řeč je o imigrantu z Mali, dvaadvacetiletém Mamoudou Gassamovi, který se stal ze dne na den obrovským hrdinou.

K velmi nebezpečné situaci došlo minulou sobotu večer. Kolemjdoucí si všimli visícího dítěte a ihned přivolali hasiče. Ovšem někdo je naštěstí předstihl. „Naštěstí se tu naskytl někdo, kdo byl ve velmi dobré kondici a měl odvahu pro dítě sám vyšplhat,“ uvádí hasiči. Celou obdivuhodnou akci natočili ohromení kolemjdoucí. Video zachycuje, jak muž bez váhání během několika sekund vyšplhal přes čtyři patra, aby se k dítěti dostal a bezpečně ho posadil na podlahu balkonu. Neuvěřitelný snímek už stihl obletět snad všechny sociální sítě po celém světě a Mamodou si právem vysloužil přezdívku Spiderman.

Imigrantský hrdina a francouzský prezident
zdroj: reflex.cz

„Viděl jsem spoustu lidí, kteří křičeli, a auta houkala. Udělal jsem to, protože to bylo dítě. Vyšplhal jsem se tam a bohudíky jsem ho zachránil,“ řekl Mamodou. Strach dostal teprve až potom, co bylo dítě v bezpečí a adrenalin přestal působit. „Když jsme vešli do obývacího pokoje, začal jsem se třást, nemohl jsem se udržet na nohou, a musel jsem si hned sednout,“ dodal. Za jeho heroický výkon mu osobně poděkovala nejen pařížská primátorka, ale také francouzský prezident Emanuel Macron, který mu při osobním setkání přislíbil francouzské občanství i medaili za odvahu.