Nemocnice v Českém Krumlově si sama vyrábí dezinfekci na ruce

Petra Čiklová 14. 3. 2020

Vykoupené regály s dezinfekčními přípravky na ruce, taková je realita v mnoha drogeriích a lékárnách.  Nedostatek dezinfekcí a antibakteriálních gelů na českém trhu vyřešili chytře lékárníci českokrumlovské nemocnice. Začali vyrábět vlastní dezinfekci pro veřejnost.  Lidé tuto alternativní variantu přijali s nadšením.

V období krize kvůli nemoci COVID-19, která v Česku postihla již přes 100 lidí, přišli nemocniční lékárníci v Českém Krumlově s vhodným nápadem. Nedostatek dezinfekčních mycích gelů se rozhodli kompenzovat výrobou vlastního alkoholového viskózního dezinfekčního přípravku, jehož složení, a tudíž i spektrum účinku je obdobné jako u továrně vyráběných dezinfekčních přípravků. 

„Momentálně ho vyrábíme hlavně pro volný prodej lidem. Pro nemocnici máme ještě dostatečnou zásobu továrních dezinfekčních přípravků,“ sdělil ředitel nemocnice Jindřich Florián pro Českokrumlovský deník.

Nemocnice díky tomu pokryje spotřebu těchto přípravků pro všechna oddělení Nemocnice Český Krumlov a v omezené míře, s přihlédnutím ke kapacitě přípravny, pokryje i poptávku ze strany veřejnosti.

„Lidi uklidňuje, že u nás mohou dezinfekci rukou sehnat,“ podotkl Jindřich Florián.

Autor: Petra Čiklová

Zdroj: ceskokrumlovsky.denik.cz
Foto: ceskokrumlovsky.denik.cz; jenzeny.cz