Letošní plesy, které k dobré zábavě nabídnou i dobrý pocit

Tereza Stará

Plesová sezóna 2020 je v plném proudu a opravdu těžko se jí vyhnete. Pokud váháte, na který ples se vydat nebo byste jen rádi rozšířili vaši letošní sbírku vstupenek, možná je pro vás charitativní akce skvělou volbou. Ke skvělé zábavě, muzice a společnosti totiž nabízí i příjemný pocit z dobrého skutku. V následujícím článku na vás čeká výběr těch nejlepších dobročinných plesů ze všech koutů republiky, které stojí za to navštívit a zároveň přispět na daný charitativní projekt.

Reprezentační Ples Útulku Dogsy, Doksy

Již 8. února 2020 ve 20 hodin se v hotelu Bezděz v Doksech koná druhý ročník plesu, jehož výtěžek putuje na dostavbu psího útulku Dogsy. Těšit se můžete třeba na vystoupení komiků ze skupiny Nastojáka, kapelu Vladimír i očekávané představení dog dancing. Za vstupenku zaplatíte 300 korun, hodit se ale budou i drobné do tomboly o hodnotné ceny.

Charitativní ples nadace Vrba, Brno

V brněnské sokolovně Nedvědice můžete 15. února 2020 v 19.30 navštívit již 6. ročník tohoto projektu. Hostem večera je herečka a zpěvačka Eva Burešová, vysokou úroveň večera bezpochyby zajistí Salónní orchestr Brno a k vidění bude hned několik tanečních vystoupení. Cena vstupenek je v předprodeji 300 korun, na místě pak 350 nebo 150 korun za stání. Výtěžek putuje nadaci Vrba, která již několik let pomáhá všemi možnými prostředky mladým ovdovělým rodinám s dětmi.

Benefiční ples, Plzeň

Diecézní charita a Centrum španělské kultury a vzdělávání pořádají 21. února 2020 v 19.30 již 5. benefiční ples na podporu rozvojových projektů v Jižní Americe. Najdete ho v Saloonu Roudná v Plzni a cena vstupenky je 250 korun. Na akci zahraje kapela IMPALA a o zábavu se postará taneční skupina Las Leonas, připraven je i další program. Tento rok putují vybrané peníze na kampaň Pap-test v Bolívii, která se zabývá prevencí a léčbou rakoviny děložního čípku. Za cíl si klade především upozorňovat místní ženy na riziko této nemoci, která je v Bolívii nejčastější příčinou úmrtí dospělé ženy.

Charitativní ples pro Domácí hospic, Pardubice

Ples konaný 22. února 2020 od 19 hodin pod záštitou Oblastní charity proběhne ve Skautském centru Vinice v Pardubicích. Veškerý výtěžek podpoří Domácí hospic Andělů Strážných pečující o lidi, kteří chtějí zbytek života strávit doma mezi svými blízkými. Těšit se můžete na vystoupení hudební skupiny The Five Band, vstupenky je nejlepší pořídit za 200 korun v předprodeji.

Reprezentační ples Českého červeného kříže, Praha

Podpořit dobrou věc můžete i v pražském paláci Žofín 28. února 2020 od 20 hodin. Celým večerem vás provede orchestr Karla Vlacha, vystoupí tu i zpěvačky Kamila Nývltová, Šárka Marková a kapela Abba Revival. Netradiční zábavou je pak Cimbálová muzika Jožky Šmukaře. Cena vstupenek se hodně liší podle toho, kam se usadíte, pohybuje se ale mezi 600 a 1000 korunami. Český červený kříž je součástí Mezinárodního červeného kříže, jeho působení je zakotveno v zákoně a zabývá se opravdu širokým spektrem humanitární, sociální a zdravotní pomoci.

Nejveselejší ples Dobrého místa pro život, Olomouc

V olomouckém NH Collection Congress bude 29. února 2020 v 19.30 pořádně veselo. Nečekejte ovšem žádné celebrity ani VIP osobnosti, ale milé a skromné lidi ze spolku Dobré místo pro život. Tato olomoucká dobrovolnická organizace již několik let podporuje všechny sociálně znevýhodněné skupiny v Olomouci od miminek v kojeneckém ústavu až po seniory v domově důchodců, to všechno bez finanční podpory státu, kraje nebo města. Lístek na ples stojí 250 korun a je opravdovou podporou srdcařům, kteří pomáhají bez nároku na odměnu.

Benefiční ples Benatura, Hodonín

Nejen oblíbená a populární skupina No Name, ale i Kiša Mařa Banda, CM Danaj a mnoho dalších hudebníků roztančí a rozveselí Dům kultury v jihomoravském Hodoníně. Ples se koná 29. února 2020 v 19.30 a zajištěn je i doprovodný program nebo známí moderátoři. Vstupné na ples si pořídíte za 490 korun a výtěžek z něho jde přímo organizacím, kterým se spolek Benatura věnuje. Ten působí v Hodoníně již několik let a pomáhá Zelenému domu pohody Hodonín, kde žijí dospělí lidé s mentálním onemocněním a Dětskému domovu v Hodoníně.

Benefiční ples kynologů, Pardubice

Další z plesů, který potěší všechny pejskaře, vypukne 14. března 2020 v 19 hodin v Congress Centre v Pardubicích. Vstupenky se dají pořídit od 290 do 350 korun v závislosti na tom, kde a kdy je zakoupíte. Hlavním hudebním lákadlem večera je skupina Sabrage, chybět ale nebude ani dog dancing, barmanská show nebo bohatá tombola. Veškerý výtěžek z akce pak bude věnován na podporu záchranářských psů.

Benefiční ples Porubál, Ostrava

Jeden z nejnavštěvovanějších ostravských plesů čeká 14. března 2020 v 19 hodin již 11. ročník. Program v aule Technické univerzity, kde se akce koná, je skutečně bohatý. Kromě obvyklé živé kapely vystoupí orientální tanečnice nebo studenti ze školy Zdeňka Chlopčíka a chybět nebude ani tombola. Výtěžek z plesu dostane ostravská základní škola, která se věnuje různě handicapovaným dětem. Ty budou mít na plese také svoje představení a nově se budou dražit i jejich výrobky. Vstupné na ples je 490 korun, v ceně je ale i pití na přivítanou, občerstvení a večeře, kterou si budete moci vybrat ze tří variant včetně té bezlepkové.

Foto: csfd.cz