V Karma outletu může každý přispět ke splnění přání mladým lidem s rakovinou

Kristýna Michalčíková

Je čtvrtek 29. srpna a od dvou hodin odpoledne do sedmi do večera se všem zájemcům otevírá možnost udělat dobrý skutek. V pražské ulici U Obecního dvora probíhá akce nadačního fondu Pink Bubble – PinkBubble Karma outlet aneb Dobrá Karma nikdy nevyjde z módy, a to již dva týdny každé úterý, středu a čtvrtek. Až do konce září si můžou lidé nakoupit nějaký pěkný kousek do svého šatníku a jako bonus si odnést dobrou karmu.

U vchodu mě s úsměvem na rtech a vlídnými slovy „vítejte u nás“ zdraví tři milé slečny. Rozhlížím se po prostorech a sužuje mě pocit, že si nestihnu projít ani polovinu oblečení, které tady mají. Nikdo kromě mě v „obchůdku” není, a tak mě hned napadá otázka, jestli sem chodí více lidí. „Dneska je to nějaký mrtvý, jinak chodí i více lidí,” odpovídá slečna Kristýna.

„Obchůdek“ se nachází v krásném prostředí Obecního dvora, ve kterém najdete nové bytové jednotky – i tahle bude jednou z nich. Jsou tu dvě patra rozdělené na pánské a dámské oddělení. U pokladny se lesknou nějaké náramky, řetízky a spousta dalšího.

Můj pohled okamžitě padá na boty na podpatku. Ty taky nakonec skončí v tašce a pro jednou moje peněženka nepláče, naopak z koupi mám jednoduše dobrý pocit. Veškeré oblečení, boty a doplňky k prodeji věnovaly kostymérky z amerického seriálu. „Název seriálu z určitých důvodů musí zůstat v tajnosti,” odpovídá Kristýna na mou otázku, zda se dozvím, o jaký seriál se jedná. Každá věc, kterou si zde koupíte, není žádný výprodej staršího oblečení, ale něco, co možná někdy zahlédnete v televizi na svém oblíbeném herci nebo herečce.

„Všechny přípravy nám trvaly asi měsíc. Přenášet to všechno nahoru, dát do kupy reklamy, řešit PR, tohle všechno zabralo asi měsíc. Měli jsme začít o dva týdny dřív, ale nestíhali jsme. Pomalu jsme ani nevěděli, kde nám hlava stojí,” říká Kristýna, teď už s úsměvem na tváři. Předpokládám, že při chystání a nošení štendrů do schodů jim do smíchu nebylo.

„Příspěvek jde hlavně na přání pro děti a mladé lidi, kteří bojují s rakovinou. Je to super, že jim nedáváme vyloženě peníze, ale plníme jim přání, která ocení,” sdělí mi Kristýna.

Na konci své návštěvy platím za třpytivé boty na jehlách, dostávám k tomu jako bonus skvělou plátěnou tašku a s úsměvem a dobrým pocitem, že jsem přispěla, se loučím s pozitivně naladěnými slečnami.

Foto: Kristýna Michalčíková