Psycho Rhyme: Jaký je život začínající rapové hvězdy?

Psycho Rhyme, enormně energický hudebník s hadími dredy na hlavě. Jeho vzhled a extravagance zkrátka baví každého. Od doby, kdy se přidal k nahrávací společnosti Blakkwood, je o jeho naprosto osobitý styl stále větší zájem. Jeho hudební schopnosti a mimořádný hudební talent jsou totiž u tak mladého producenta opravdu neobvyklé. Nikdo nepochybuje o tom, že ho čeká ještě velká budoucnost a ještě se rozhodně máme na co těšit.

Skvělá hudba se skvělou osobností na jejím počátku. Rodák z Frýdku-Místku, kterému nikdo neřekne jinak než Dejan, se zabývá hudbou už od patnácti let, kdy vydával své vlastní věci a snažil se prorazit. Hudba je totiž základem jeho , podle něj totiž na sobě dokážeme změnit spoustu věcí, ale vlastní podstatu nikdy. Po celou dobu na sobě neustále pracoval a dnes jednadvacetiletý hudebník vymetá jeden koncert za druhým. A i když se zatím jedná jen o náš malý český rybníček, už se stihl vyšplhat do aktuální národní rapové scény.

Mladý a nadějný raper spolupracuje i s dalšími hudebníky ze skupiny Blakkwood, která jako nahrávací společnost vznikla v roce 2013. Blakkwood je jeden ze dvou nejznámějších rapových týmů a umělců u nás v Česku (druhým je Ty Nikdy) a její členové jsou skvělí jak v technice, tak i v hudbě – skoro bych řekla, že i srovnatelní s umělci v zahraničí. Skupina je otevřeně komerční a vůbec se za to nestydí, prodává svůj merch, a tím podporuje koncertní dráhy svých členů. Vydělávají si sami na sebe, jak to má být. Dejan proto nahrál písničky i společně s ostatními kolegy z branže, nejvíce se proslavil ve spolupráci například s Protivou, s nímž natočil jejich nejznámější singl Coke and Cole.

Na Tour Od Chebu po Ostravu, která odstartovala začátkem letošního roku a kde je hlavním raperem na scéně PTK (nadějný raper, který zabodoval se singlem Nevezmu tě z klubu domů), Dejan coby Psycho Rhyme také hostoval. V září se konal koncert s touto skupinou i v jeho rodném městě, Frýdku-Místku, a kulturní dům byl po zveřejnění lístků na tento fantastický hudební zážitek naprosto vyprodaný. Město přivítalo PTK a svého neskutečně přátelského rodáka s naprostým respektem, a proti všemu očekávání se to tam rozjelo na plné pecky. Byl to Dejanův vůbec první koncert s Blakkwoodem a novými spolupracovníky v jeho domovině. Z atmosféry vytvořené všemi nadšenci hip hopu od nás z východu se dalo vyčíst, jak moc je Moravskoslezský kraj hrdý na to, že má takovou začínající hvězdu.

A co víc o něm můžeme říct?  Už jako teenager se zajímal o ježdění na skejtu, jeho schopností si mimochodem můžeme povšimnout v nejnovějším singlu Spliff, který vyšel letos na podzim. A jak už to u hudebních hvězd bývá, dalším jeho koníčkem je především skvělá kočka, kterou nade všechno miluje a pojmenoval ji Motorka Bojová – žena, zaujímající první místo v jeho srdci. Pár dalších věcí o sobě prozradil také v krátkém rozhovoru.

Proč zrovna rap? Pamatuješ si na první písničku, co jsi složil?

Proč rap? Protože to je nejvíc, jak my říkáme, ‚gangster shit‘, baví mě. A vyrůstal jsem na všech hudbách, i tvrdších kytarových, ale stejně jsem k tomu nějak dospěl. Rap je top. Jinak na první písničku si pamatuju. Bylo to v roce 2011 a beat jsem udělat já, spolupracovali na tom ještě dva rapeři a všichni stáli za ho*no, včetně mě. Dodnes si to pamatuju, byl to vlastně vysamplovanej Bedřich Smetana do beatu.

Od té doby jsi na sobě hodně pracoval… Co tě vedlo ke vstupu pod značku Blakkwoodu? A cítíš nějaký rozdíl od té doby, co ses k nim připojil?

Posun. Posun a skupina lidí, se kterými můžu něco dělat. Vždycky jsem chtěl bejt součástí něčeho, kde se tvoří. A rozdíl cítím určitě velký. V době, než jsem šel do Blakkwoodu, už jsem měl trošku fame, nebo to tedy bylo trochu lepší než na začátku, ale teď je to ještě o level výš.

Co je lepší: Frýdek-Místek, nebo Praha, kde momentálně žiješ?

Frýdek. Ne, dělám si srandu. Frýdek-Místek je top, ale bylo by fajn, kdyby byl třeba půl hoďky od Prahy.

Jak můžete vidět, není zrovna výřečný, ovšem na koncertech a ve svých skladbách toho dokáže povědět víc než dost –  stačí se zaposlouchat. Přesvědčte se sami!

Autor: Veronika Bělešová

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy