Britská webová stránka vytvořila symfonii lesů z celého světa

Tereza Stará 15. 9. 2020

Koronavirová epidemie se prohnala plány do budoucna a zasáhla doslova každého, kdo žije v některé z postižených zemí. Nezbývá tak nic jiného než naše představy trochu pozměnit a s novou situací se statečně poprat. Stejný problém řešil i britský hudební festival Timber, který musel letošní ročník kvůli obávanému viru zrušit.  Naštěstí ale přišel s jednoduchým a rafinovaným řešením. Organizátoři festivalu se tentokrát rozhodli spojit lidi, přírodu a umění jiným způsobem.

Interaktivní mapa obsahuje stovku zvuků z mnoha zemí světa

Hudební festival Timber se označuje za Mezinárodní lesní festival. Koncerty nevšedních hudebních skupin a zpěváků se totiž pořádají v lese uprostřed civilizací nedotčeného národního parku v srdci v Anglie.

Na webových stránkách festivalu Timber toto léto přibyla interaktivní mapa lesů z celého světa. Lesní symfonie je k nalezení pod záložkou Sounds of the Forest a nyní obsahuje již kolem stovky nahrávek z více než třiceti zemí světa. Do publikování melodie přírody se přitom může zapojit úplně každý. Návštěvník lesa může zvuky, které v něm uslyší, zaznamenat přes aplikaci SoundCloud. Nahrávku potom umístí na již zmíněnou webovou stránku. Vložená lesní melodie se pak na stránkách objeví i včetně přesné polohy na mapě.

Aniž byste vyšli z vlastního domu, můžete si na stránkách Timber festivalu pod pojmem Sounds of the Forest poslechnout zvuky z celého světa. Nejvíce lesů bylo nahráno ze Spojených státu amerických a z Evropy. Ke slyšení jsou tu dokonce i melodie z České republiky a Slovenska. Daleko ale nemusíte jít ani pro trochu exotiky. Na stránkách se dají poslechnout melodie například i z Malajsie, Madagaskaru nebo Číny.

Jak je vidět, žádní z pořadatelů festivalů nechtějí zklamat své fanoušky a tak vymýšlejí, jak to udělat, aby potěšili návštěvníky navzdory všem opatřením proti koronaviru. Kdo se rozhodl pro autokoncerty a kdo vsadil na online koncerty? To se dočtete v našem dalším článku.

Foto: timberfestival.org.uk

Zdroj: timberfestival.org.uk, wave.rozhlas.cz