V lednu 2022 se skáče pro Domču

Leden je měsíc, kdy se mnoho z nás snaží zařadit do svého dne více pohybu. Díky iniciativě zakladatelů webu Švihej a organizaci Srdce na pravém místě můžete letos pohybem udělat něco nejen pro své zdraví, ale i přispět na dobrou věc. Cílem výzvy s názvem Akce Srdce je naskákat v celkovém součtu všech zúčastněných sto milionů přeskoků přes švihadlo a pomoct tak rodině malého Dominika s nákupem auta v hodnotě jeden milion korun.

Akce byla zahájena již 1. ledna 2022, registrace je ale stále možná. Zapojit se můžete až do konce tohoto měsíce, kdy výzva končí, a to buď jednotlivě, nebo v rámci dvou až  pětičlenných týmů. Při registraci zaplatíte 199 korun a pak už jen každý den zapisujete počet přeskoků. A pokud byste se náhodou nemohli výzvy zúčastnit, ale přesto chtěli finančně přispět, můžete poslat vámi zvolenou částku na transparentní účet spolku Srdce na pravém místě: 2800727944/2010.

A proč se letos vybírá pro malého Dominika? Po jeho narození v roce 2014 u něj byla zjištěna dětská mozková obrna a také spastická triparéza, což je postižení šedé kůry mozkové v důsledku poporodních komplikací. Následovaly další zdravotní potíže, kvůli kterým je dnes Dominik odkázaný na nepřetržitou péči rodiny a personálu v rehabilitačním stacionáři. Rodičům by tak velmi usnadnilo život auto, díky kterému by mohli nejen snáze dojíždět na jednotlivá místa spojená s péči o Dominička, ale také na společné výlety s prarodiči.

Akce Srdce se konala již v loňském roce a lednová výzva se týkala malé Adélky. Podařilo se naskákat 28 milionů přeskoků a vybralo se 204 tisíc korun. Peníze posloužily jako příspěvek na bezbariérové bydlení, které rodině velmi ulehčí život. Spolek Srdce na pravém místě funguje už od roku 2014 a dlouhodobě pomáhá několika rodinám s handicapovanými dětmi. Pokud se tedy nestihnete zúčastnit lednové výzvy, můžete přispět kdykoli během roku a pomoci tak některému ze znevýhodněných dětí, které spolek podporuje.

Autor: Anna Weidenhöferová


Období pandemie udělalo čáru přes rozpočet mnoha sportovním charitativním akcím. Organizátoři se ale nevzdávají a tradiční závody, které pomáhají, pořádají alespoň virtuálně.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Zdroj: akcesrdce.cz, srdcenapravemmiste.cz, svihej.cz

Foto, video: pexels.com, akcesrdce.cz

Příspěvek vytvořen 19

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy