Dvanáctiletý chlapec pomáhá prostřednictvím módy hledat zvířatům nový domov

Helena Večerková

To, že první dojem je důležitý, víme všichni. A mnohdy nám takový první dojem může hodně pomoci. Ví to také dvanáctiletý Darius Brown, rodák z New Jersey. Šikovný chlapec se rozhodl pomoci zvířatům z útulku s jejich prvním dojmem velmi osobitým způsobem. Vyrábí pro ně motýlky, aby se jim pomohlo snáze najít nový domov.

Darius měl v osmi letech problémy s mluvením a motorikou. Své motorické schopnosti se snažil podpořit tím, že své sestře pomáhal se stříháním látek. V jedenácti letech veškeré své nedostatky dohnal, ale láska k tvoření ho neopustila, takže dál vytvářel designy a vlastní motýlky, mašle nebo třeba kravaty, do kterých šatil svého psa.

Fakt, že by jeho motýlci mohli pomoci zvířatům v útulcích k novým domovům, mu přišel na mysl po hurikánu Irma a Harvey. Na facebooku viděl, kolik zvířat bylo z Texasu a Puerto Rico zachráněno a přesunuto do útulků v New Yorku, a proto jim daroval několik svých motýlků. „Udělal jsem to, aby zvířata vypadala roztomile, elegantně, aby si jich lidé rychleji všimli a rychleji si tak našli nový domov,“ vysvětluje chlapec.

Darius si posléze založil vlastní firmu „Beaux and Paws“ a momentálně pokračuje ve tvoření motýlků pro psy a kočky v útulcích, a to nejen v USA, ale také ve Velké Británii. Už jen jeho instagramový účet čítá okolo 43 tisíc sledujících, a proto jeho příběh neunikl ani pozornosti médií. Dokonce sám Barack Obama mu napsal dopis, kde mu přeje do budoucna jen to nejlepší a píše, že mu z celého srdce fandí. Také jeho jednadvacetiletá sestra, která ho vlastně k šití přivedla, Dariuse podporuje ve všem, co dělá. „Je to neuvěřitelný mladý muž, motivuje mě a inspiruje každý den,“ nešetří chválou na svého mladšího sourozence.

Ocenění ale mladý návrhář sbírá také oficiální cestou, v červnu například obdržel „Youth Award“ od „Black Cotton Foundation“, organizace podporující edukaci a rozvoj dětí a jejich týmové práce. Darius navíc také často promlouvá k veřejnosti s tím, aby se více zapojila do dobrovolnických prací.

I když teď vlastní zvíře nevlastní, mladý ředitel společnosti má do budoucna velké plány. Chtěl by studovat právo, zároveň by se ale rád stal modním návrhářem. Styl mu opravdu nechybí, mezi jeho oblíbené patří například Ralph Lauren nebo Versace. Rád by vlastnil dům a tři psy (jezevčíka, zlatého retrívra a dalmatina).

Novinky ze života mladého módního návrháře můžete sledovat na facebooku Beaux and Paws nebo instagramu sirdariusbrown.

Mladí lidé nás nepřestávají inspirovat. Irský maturant například sbírá jedno ocenění za druhým za svou snahu o záchranu přírody.

Zdroj: thedodo.com; boredpanda.com;
Foto: instagram