Dobrý Vánoce #5: Tipy na písničky, které vás unesou na vánoční vlně

K Vánocům kromě filmů neodmyslitelně patří také vánoční písničky a koledy, které naladí na vánoční notu v každém prostředí. Stačí nasadit jen sluchátka a zvolit písničky, které nechají člověka plout na vánoční vlně. Dnes pro Vás přinášíme naše tipy na písničky, které Vám tento pocit dopřejí.

Z českých vánočních písniček jsou k poslechnutí krásné tradiční koledy, které se hodí pouštět během štědrovečerní večeře. Velmi oblíbená píseň je s názvem Půlnoční od Václava Neckáře, která je známá z filmu Alois Nebel z roku 2011. Je to píseň, kterou si zamiluje jak starší, tak i mladší generace.

Populární písní se staly také Vánoce na míru od Ewy Farné, které vydala v roce 2017. Singl je velmi chytlavý a přivodí i husí kůži.

Z české tvorby je návyková také píseň Vánoční od youtuberky Teri Blitzen a Johnyho Machetty, která má hlavně i krásný videoklip. Pokud jste milovníky filmu Sám Doma, určitě oceníte první tóny i slova v první sloce.

Vánoce se hodně pojí i s filmy a některé písničky z nich nám připomínají kouzlo Vánoc. Třeba takové písničky z pohádky Šíleně smutná princezna jsou typické pro Vánoce. Dále soundtrack z filmu Sám doma při prvním zaznění navodí v duši vánoční náladu.

Ze zahraničních interpretů doporučujeme vsadit na klasické vánoční hity z různých dekád minulého století. Pokud přesně nevíte, jak se píseň jmenuje nebo kdo je oficiálním zpěvákem, zkuste si poslechnout playlisty na Spotify. Mezi oblíbené patří playlist s názvem Christmas Hits, Christmas Pop a Christmas Classics.

Vánoční album Michaela Bublé je doslova pohlazení na duši. Jeho hlas je uklidňující a písničky v albu se nesou v duchu jazzu.  Ideální playlist pár dní před Vánocemi, kdy napětí a nedočkavost roste.

I v letošním roce vydali někteří zahraniční interpreti nové písně. Například zpěvačka Taylor Swift představila světu píseň Christmas Tree Farm a Katy Perry uvedla její Cozy Little Christmas. Před týdnem se s novinkou Christmas Time pochlubil kanadský zpěvák Bryan Adams. Uvidíme, jestli se uchytí a stanou se vánočními hity.

Autor: Nela Kadlečíková

Videa: Youtube.com

Foto: Pixabay.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy