Brněnské kavárny díky prodeji kávy pomáhají zrakově postiženým

Nevidomá Romana pracuje jako fundraiser pro organizaci TyfloCentrum Brno – tato organizace pomáhá právě lidem se zrakovým postižením. A spojit zábavné s užitečným napadlo Romanu v jedné kavárně, kde se zrodil nápad nesoucí název Zrnko kávy.

Nevidomá Romana na návštěvě kavárny

Jedna koruna = jedno pomyslné zrnko kávy. Kavárny se mohou zapojit jakýmkoli způsobem. Ať už jde právě o jednu korunu z každé kávy, o jednorázový dar anebo například o procenta výnosů z prodeje kávy.

Do projektu Zrnko kávy se během dvou měsíců od března do června podařilo Romaně zapojit hned sedm brněnských kaváren. „Také se nám nabídly další dvě kavárny, které jsou menší a nemohou pomoci finančně. Zvolily jinou formu spolupráce, kterou bude zapůjčení prostor třeba pro autorské čtení nevidomých. Což je také krásná pomoc,“ sdělila Romana blogu Hatefree.cz.

Momentálně se přidávají i ne úplně klasické kavárny. Například Cupcakeárna, kde není káva hlavním výdělkem, a tak se snaží do projektu zainteresovat z jiné stránky. „Projekt u nás začal běžet od července a vyvrcholí v listopadu, kdy budeme mít v nabídce i cupcake pro nevidomé. Z každého zakoupeného cupcaku pro nevidomé darujeme 10 korun a z každé kávy jednu korunu,“ dodává Lucie z Cupcakekárny.

Výtěžek půjde na Dům služeb pro nevidomé, o který se stará TyfloCentrum Brno. Tento dům sloužil přes 70 let zrakově hendikepovaným osobám, budova však byla ve špatném stavu a aktuálně probíhá její rekonstrukce. V nejbližší době tak bude nabízet asistenční a aktivizační služby, rehabilitace, poradenství a chráněné dílny.

„Pokud někdo má chuť podporovat TyfloCentrum Brno a je třeba z velké dálky, budeme velmi rádi. Kavárny tak mohou napomoci mnoha věcem. Ať už podpořit sociální a rehabilitační služby, což znamená, že lidé se tu bezplatně učí na počítači nebo mohou získat kulinářské dovednosti v kuchyni. Také lze přispět na stavbu nového domu,” říká. „Nebojte se komunikovat s námi. I když nám chybí pro mnohé tak důležitý smysl, jakým je zrak, jsme lidé, kteří žijí plnohodnotným životem a máme stejné radosti a starosti jako vy,” posílá vzkaz pro všechny v rozhovoru pro HateFree.cz.

Autor: Kristýna Michalčíková

Zdroj: Hatefree.cz

Foto: Zrnko kávy

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy