instantní fotoaparáty

Jaké retro věci si pořídit? – 2. část

Retro styl zažívá v poslední době velký návrat. Zdá se, že popularita těchto unikátních předmětů neustupuje, ba naopak stále roste. V dalším ze série článků týkajících se retro produktů se tentokrát zaměříme na nové tipy, co si z retro sortimentu můžete pořídit. Předchozí články, které se věnovaly oblibě retro věcí obecně a přinášely vám tipy na retro v oblasti hudby, si můžete přečíst tady a tady.

instaxInstantní fotoaparáty

Pokud si chcete nechat vyvolat fotku hned na místě a nechcete nikam chodit ani ji mít „pouze“ v digitální podobě, instantní fotoaparáty jsou pro vás ideální volbou. Perfektní pro zachycení momentek či pro tvorbu fotek s kamarády na památku, tyto foťáky přijdou vždy vhod. Z jakých produktů však můžeme vybírat? Většině z nás se v momentě, kdy přijde na tyto produkty řeč, vybaví proslulé fotoaparáty značky Polaroid. Ta se stala ikonou instantních fotoaparátů a stále jí je.

Dalším významným výrobcem je v současné době společnost Fujifilm. Její instantní fotoaparáty jsou uvedeny na trh pod značkou Instax. První fotoaparát této značky byl vyroben až v roce 1998, avšak za tu dobu si získal velkou oblibu díky svému přívětivému vzhledu, dostupnosti a také široké nabídce barevných provedení. „Instaxy“ se proto staly módní záležitostí. Je to krásná ukázka toho, jak přenést minulost do současnosti.

Retro sluchátko

Kromě očekávatelných retro produktů však existují i takové, o jejichž existenci vědí snad pouze milovníci retra. Jedná se o případy vskutku kuriózní, avšak velmi zajímavé, jako je například retro sluchátko. Jedná se v podstatě o klasické sluchátko, které známe z minulosti, avšak s tím rozdílem, že jeho novější variantu lze připojit k mobilnímu telefonu nebo počítači. Můžete se díky němu vrátit do dob, kdy ještě vládly klasické stolní telefony, a zároveň je kompatibilní se současnou technologií. Lze tedy říci, že v tomto produktu se minulost setkává s přítomností. Jedná se spíše o dekoraci než vyloženě o věc pro běžné užívání, avšak nadšence do všeho minulého produkt rozhodně zaujme.

Síťovka

Síťovka je produkt, který se začal vyrábět v Československu již ve dvacátých letech minulého století. Lze tedy zdůraznit, že je veskrze národní záležitostí. Co to vlastně síťovka je? A je její užití stále aktuální? Síťovka se používala jako nákupní taška. Byla lehká, skladná a praktická. V záplavě plastových tašek však upadla na čas do zapomnění. Přitom její praktičnost a ekologičnost je něčím velmi výjimečným. Tím vlastně odpovídáme na druhou zmíněnou otázku. Díky svým vlastnostem se stává síťovka znovu vyhledávaným artiklem a můžete si ji tedy pořídit i dnes. Společnost Česká síťovka vyrábí obrovské množství síťovek v nejrůznějších barevných provedeních, tudíž vybrat si může opravdu každý dle svého vkusu.

Je vidět, že přestože to není na první pohled zjevné, retro věcí je kolem nás obrovské množství. Pořídíte si nějaké i vy?

Autor: Adam Aubrecht


Na našem facebooku právě probíhá vánoční soutěž o pohádkové knížky. Zapojit se můžete až do 12. prosince.


Ilustrace: Magdaléna Kramperová

Foto: digiarena.zive.cz

Příspěvek vytvořen 12

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy