6 knih, které by letos knihomolům neměly chybět u vody

Ať už letíte k moři, nebo se rozhodnete strávit dovolenou u babičky na zahradě, určitě si přibalíte do kufru knihu. Jenže jakou? Přinášíme vám seznam šesti horkých novinek nejrůznějších žánrů, aby si mohl vybrat každý z vás.

Saturnin se vrací

Pokud máte rádi Jirotkovu klasiku, určitě byste neměli zmeškat oficiální pokračování od Miroslava Macka. Rozmazlený Milouš, doktor Vlach, teta Kateřina se svými pořekadly i novým manželem, a chybět nebude samozřejmě ani laskavý dědeček. „Od začátku jsem měl ambici psát Saturnina tak, aby byl od toho Jirotkova téměř k nerozeznání, dvě postavy jsem si vymodeloval trošku jinak, ale to jen proto, že to byly nové, a tak jsem si to mohl dovolit,“ popisuje knihu sám autor.

Láskou ji nespoutáš

Na Instagramu oslovil už více než půl milionu čtenářů, lidé si jeho verše nechávají denně tetovat, časopisy jej označují za nejzajímavějšího básníka poslední doby… Už víte? Pokud patříte mezi milovníky knih od Rupi Kaur, určitě byste neměli tuto čerstvou novinku, která se pomalu ale jistě stává bestsellerem, opomenout. Básník Atticus není totiž jen tak ledajaký básník. Jeho básně se čtou lehce, a přitom vlastně básněmi tak úplně nejsou. Krátké verše vystihují docela přesně svobodu, lásku, ženskou duši i divokou přírodu…

Harry Potter Cesta dějinami čar a kouzel

Patříte mezi potterheads a nestydíte se za to? Tak to by vám v knihovničce určitě neměl chybět nový kousek od J. K. Rowling! Tato kouzelná kniha s nádhernými ilustracemi vychází k dvacátému výročí vydání prvního dílu čarodějnické ságy. V knize najdete tisíce let kouzelnické historie, učební osnovy předmětů v Bradavicích, i dosud nezveřejněné autorčiny materiály.

Dominika na cestě Jižní Amerikou

Máte duši dobrodruha nebo prostě jen rádi čtete o cestovatelských zážitcích druhých? Pak je přesně pro vás kniha metr a půl vysoké cestovatelky Dominiky na motorce. Setkání s padouchy, vzteklými psy, ale i porucha a návštěva nemocnice. Že je to už příliš na jeden příběh? Dominika prožije tohle všechno, a ještě mnohem víc, ale z každého zážitku si dokáže udělat legraci. Ostatně, přesvědčte se sami!

Jedna želva za druhou

Autor bestsellerů John Green přichází s novinkou pro letošní rok. Šestnáctiletá Aza se s kamarádkou Daisy snaží přijít na kloub tajemství uprchlého miliardáře a zároveň se musí vypořádat s nekončícím vírem vlastních myšlenek. Kniha kvůli svému závažnému tématu obsesivně-kompulzivní poruchy určitě nezaujme jen náctileté čtenáře.

Hadrový panák

A nezapomínáme ani na milovníky detektivek! Hadrový panák od Daniela Colea je tím pravým. Jedno tělo, šest obětí… Že to nedává smysl? Nejen že má detektiv Fawkes přijít této záhadě na kloub, ale nakonec se sám ocitá na seznamu budoucích obětí. Stihne najít vraha a uniknout tak smrti?

Přejeme hezké čtenářské zážitky!

Autor: Lýdie Hájovská

Příspěvek vytvořen 76

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy