Olomoučtí studenti darovali výtěžek z plesu nadaci Světluška

Anna Skopalová

V polovině března proběhl již tradičně ples Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Univerzity Palackého v Olomouci. Ples pravidelně pořádají studenti druhého ročníku bakalářského studia žurnalistiky a letos se výtěžek z prodeje lístků rozhodli věnovat nadaci Světluška.

Zdroj: Facebook

„Když jsme zjistili, že nám po pokrytí nákladů zbývá stále dost peněz, prvotním nápadem bylo přispět naší katedře nebo Novinářské konferenci, která v Olomouci probíhala,“ osvětluje jedna z organizátorek a moderátorka Žurnaplesu Radka Kmochová.

„Protože jsme katedra žurnalistiky a mnohé z nás propadly kouzlu rozhlasu, napadlo mě darovat zbylé prostředky právě Českému rozhlasu a nadaci Světluška,“ doplňuje studentka Pavla Hajpišlová, která přišla s nápadem darovat peníze na správné místo.

Plesu se zúčastnilo kolem sto padesáti studentů a kantorů, a i díky nim mohla částka 4000,- Kč putovat na dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, známý jako Světluška. Funguje už patnáct let a pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením.