Bernie Sanders v palčácích boří internet. Vydělává přitom na charitu

Inaugurace nového amerického prezidenta Joea Bidena ve středu 20. ledna přinesla trochu překvapivě slávu a pozornost spíše člověku, který seděl opodál. Fotografie skleslého senátora Bernieho Sanderse v palčácích stihla za několik málo dnů obletět doslova celý svět. Politik se ale rozhodl nečekaného zájmu využít a obrátit ho v dobrý skutek. Trička a mikiny s ikonickou fotografií Sanderse v palčácích vydělala americké charitě pečující o seniory bez prostředků již bezmála dva miliony dolarů.

Fotografie trochu mrzutého senátora v palčácích s nápadným odstupem od ostatních hostů zaplnily v uplynulých dnech internet. Politik byl pomocí úpravy fotografií umisťován na všechna myslitelná místa a teď to vypadá, že se objeví i ve skříních Američanů. Sanders se rozhodl, že nenadálé publicity využije, a přišel s novou kolekcí oblečení. Originální potisk triček a mikin na stránkách, které nabízejí zboží související se Sandersem, sklidil obrovský úspěch a za jediný den bylo vyprodáno.

Veškerý výtěžek z prodeje putuje mimo jiné i na program Meals on Wheels, který má základnu právě v Sandersově domovském státu. „Tady ve Vermontu budeme vyrábět mikiny a trička a pak je prodávat po celém světě. Získané peníze, což podle mého názoru bude pár milionů dolarů, poputují na programy jako Meals on Wheels, které zajišťují potraviny seniorům s nízkými příjmy,“ vysvětlil devětasedmdesátiletý demokratický senátor Sanders pro CNN. Právě potravinová nejistota se totiž během epidemie stala velkým problémem, na který se politik ve svém programu zaměřil.

Age Well, největší poskytovatel Meals on Wheels ve Vermontu, uvedl na twitteru, že podpora tohoto programu je naprosto ohromná. Nadšení vyjádřila i vermontská učitelka Jen Ellisová, která Sandersovi zmiňované palčáky vyrobila ze starého svetru a z recyklovaných plastových lahví. Tímto dárkem chtěla povzbudit svého kandidáta po neúspěšných prezidentských volbách v roce 2016. Po letošní inauguraci se o ně strhl obrovský zájem a u Ellisové si je již objednalo přes šest tisíc lidí. „Bernie Sanders mi dnes volal, aby mi řekl, že šílenství kolem rukavic vyneslo enormní množství peněz pro vermontské charity. Zatím nemám oprávnění zveřejnit částku, ale je to velké a je to úžasné! Děkuji! Štědrost přináší radost,“ napsala na svůj twitter. Pro web Jewish pak Ellisová uvedla, že takové množství palčáků nemůže nikdy stihnout vyrobit.

Samotný Sanders pochází z jednoho z nejchladnějších amerických států, nejnižší naměřená teplota ve Vermontu klesla k minus 46 stupňům Celsia. O svém oblečení zvoleném k inauguraci tedy prozradil, že mu šlo především o pohodlí a teplo. „Nezajímám se o módu. Prioritou je pro mě být v teple a teplo mi bylo,“ řekl. Obyvatelé Vermontu totiž podle něj vědí, jak se opravdu teple obléknout. Především oni teď také budou udávat módní trendy v mikinách a tričkách, které pomáhají.

Autor: Tereza Stará


Seniorům v našich končinách můžete vykouzlit úsměv na tváři zakoupením květiny do jejich pokojů, které jim z vybraných peněz pořizuje nadace Krása pomoci.


Zdroj: seznamzpravy.cz, cnn.com

Foto: twitter.com/mihow, store.berniesanders.com

Příspěvek vytvořen 57

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy