Web Opravárna pomáhá lidem opravit elektroniku rychle a jednoduše

Petra Sasínová

Každému z nás se občas stane, že náš milovaný mobil nešikovně upustíme a jeho obrazovka pak v mnoha případech vypadá jak po atentátu. V opravně nám ale řeknou, že oprava bude stát víc než samotný mobil a my jsme v koncích. To přesně se stalo i Janu Charvátovi, který ale za tak drahou opravu odmítl zaplatit. Místo toho si mobil sám spravil a rozhodl se vytvořit největší opravářskou platformu v Česku. Spojil tak opraváře se zákazníky a denně šetří peníze stovkám lidí.

Dnes web Opravárna registruje přes tisíc profesionálních i hobby opravářů a zprostředkovává stovky oprav měsíčně. Samotná webová stránka funguje jako aplikace, v níž si můžete zadat opravu takřka čehokoliv. Systém automaticky vyhledá opraváře ve vašem nejbližším okolí a ti z nich, kteří mají zájem, se vám ozvou. Vy si pak vyberete nejvhodnější nabídku a z účtu se vám automaticky strhne 49 korun. V případě nepodařeného opravení či nenalezení vhodného opraváře, se vám částka vrátí zpět na účet.

Charvát také minulý rok založil neziskovou organizaci Opravme Česko, která prosazuje opravitelnost výrobků u nás v Česku, ale i v Evropské unii. Díky této nové iniciativě si ho všimly firmy jako Alza, Mall Group nebo Asekol.

„Na Hithitu jsme na spuštění této kampaně žádali 150 tisíc korun, a když jsme si mysleli, že už je nevybereme, najednou nám přišla většina cílové částky od nějakého Aleše Zavorala. Tak jsem se díval, kdo to je, a zjistil jsem, že se jedná o zakladatele Alzy,“ říká Charvát pro server Forbes.

Kromě Alzy spolupracuje například s recyklační firmou Asekol. Výrobky, které neopraví, tak putují do červených kontejnerů na elektroodpad. Ohledně výroby opravitelných výrobků se s ním radí i firma Mall Group nebo Martin Rozhoň, který nedávno prodal svou skupinu Vivantis právě Mall.cz.

„Primární je teď pro mě pořádný rozjezd v Česku, chci se stát jedničkou na českém trhu, a pak možná zahraničí,“ dodává Charvát, který by se na zahraniční trh mohl dostat právě i díky velkým firmám jako je Mall či Alza.

Webové stránky: https://www.opravarna.cz/

Pokud váš mobil neopraví už ani nejlepší opraváři z Opravárny, pomůže vám s šetřením na nový třeba aplikace Sweatcoin.