Novinářka Nora Fridrichová pořádá knižní burzu na podporu matek samoživitelek

Není to tak dávno, co vás redakce Dobrých Zpráv informovala o sbírce, jež moderátorka Nora Fridrichová uspořádala pro Klub svobodných matek. Nyní chce Fridrichová s pomocí současných spisovatelů zlepšit Vánoce dětem z neúplných rodin.

Na své si přijdete, pokud mátě rádi pohádky…

„Přátelé knihomolové, srdečně vás zvu! Máme super knižní tituly podepsané autory a bez nároku na honorář tu vystoupí skvělí muzikanti. Loni jsme prodejem knížek vydělali 137 tisíc a nakoupili vánoční dárky dětem matek samoživitelek, které nemají ani na kapra. Pojďme je podpořit a koupit originál vánoční dárky pro své blízké, máme pro vás prestižní tituly!“ uvedla 23. listopadu na svém Facebooku Fridrichová.

Při té příležitosti vytvořila událost, na kterou postupně přidává pestrý výběr osobností s podepsanými knihami, na které se mohou návštěvníci a dárci těšit. Mezi nimi je například i oblíbenec několika generací Karel ‚Kovy‘ Kovář, který do dobročinné burzy věnoval hned pět podepsaných výtisků své nové iPohádky.

Na své si přijde opravdu každý knihomol. Spisovatelka a novinářka Anna Burdová věnovala do burzy několik dětských knížek, milovníci zvířat se mohou těšit na Zoopisník od ředitele pražské zoo Miroslava Bobka. Pokud vás zajímá, jaký je život v Severní Koreji, rozhodně vyhledejte Mezi dvěma Kimy od koreanistky Niny Špitálníkové, jež je sama matkou samoživitelkou. K nejprodávanějším tuzemským výtiskům patří i cestopisy poutníka Ladislava Zibury, který do burzy věnoval hned šest podepsaných výtisků své nejnovější knihy Prázdniny v Evropě.

…i pokud máte rádi cestopisy.

Že Noře Fridrichové nejsou matky samoživitelky lhostejné, ukazuje už delší dobu nejen její aktivita na sociálních sítích. V minulém roce pořad 168 hodin odvysílal reportáž s názvem Samy na život, kde 33 českých žen sdílelo své příběhy. Během léta na svém Instagramu přidávala fotky náramků a šátků vyrobených Klubem svobodných matek. Výtěžek z prodeje zaplatil dětem letní tábory a mimoškolní aktivity. Na podzim potom vyhlásila sbírku zimního dětského oblečení, na kterou dárci zaslali více než 160 kilogramů neopotřebovaných oděvů, čímž potěšili spoustu domácností matek samoživitelek a jejích dětí.

Pokud ještě nemáte nakoupené vánoční dárky a chcete udělat dobrý skutek, určitě navštivte 8. prosince od 15:00 pražskou La Fabriku. Najdete zde všechny žánry, od kuchařky po pohádky, a radost pod vánočním stromečkem bude hned dvojnásobná.

Autor: Kristina Němcová

Foto: Facebook Nory Fridrichové

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy