Policista z Nymburska pořádá charitativní MMA zápasy

Strážník městské policie a fanoušek MMA Jarmil Michal neměl s organizováním benefičních akcí žádné zkušenosti. Chtěl jenom pomáhat. Spojil se s trenérem MMA zápasníků Lukášem Blažkem a společně vytvořili projekt MMA pomáhá. Pořádají dobročinné sbírky, jejichž výsledné sumy obdrží rodiny těžce nemocných dětí během zápasových galavečerů. Za čtyři roky dokázali vybrat přes jeden milion korun a osm dětí díky nim žije plnohodnotnější život. 

Přišel jsem k tomu jako slepý k houslím. Věděl jsem, že tu jsou děti, které potřebují pomoc, ale neměl jsem peníze ani kontakty. Kdykoliv jsem někoho požádal, samozřejmě mi nevyhověl, protože jsem to nikdy předtím nedělal,“ popisuje Jarmil začátky projektu. Nakonec využil vzrůstající popularity bojového sportu. „Chceme také ukázat lidem, že zápasníci nejsou jen vymlácený mozky, jak se říká, ale jsou to kluci se srdcem na správném místě,“ říká. Hned první galavečer, který proběhl pod záštitou nadace Kapka naděje, byl úspěšný. Podpořil dvojčata s dětskou mozkovou obrnou. Organizátoři předali mamince dětí šek v hodnotě 150 tisíc korun přímo v „kleci“. 

Od prvního ročníku si projekt prošel mnoha změnami. „Původně jsme veškerý výtěžek i ze vstupenek na zápas věnovali rodinám. Galavečer ale stojí nemalé peníze, takže necháváme kolovat kasičky v hledišti,“ vysvětlují organizátoři. Změnila se také zaštiťující organizace. S dalšími galavečery pomohlo Konto bariéry. 

Fungování projektu MMA pomáhá zkomplikoval koronavirus. Současná situace neumožňuje pořádání zápasů. „Spolupracujeme se zápasníky, kteří nám pomáhají s medializací. Snad budou zápasy co nejdříve zase probíhat,“ doufá Jarmil. 

Sbírky probíhají dál. MMA pomáhá dvěma slečnám s rozštěpem páteře. Pětiletá Karolínka, která kvůli diagnóze nemůže chodit, potřebuje plošinu, aby se mohla sama pohybovat mezi patry, a speciálně vybavené auto. Dvouleté Michalce chce projekt přispět na bezbariérovou koupelnu a novou protézu. Poslední zveřejněná sbírka je pro předčasně narozená jednovaječná dvojčata Tadeáška a Mikuláška. Přispět může každý libovolnou částkou na webu projektu. „Sám mám doma malého syna a nedokážu si představit, že by byl nemocný. Obdivuju všechny rodiny, které s nějakou nemocí bojují, a navíc dávají dítěti rodinnou lásku a pocit domova. Léčby jsou drahé a pojišťovny hradí jenom malý zlomek toho, co skutečně potřebují. Proto chci rodinám maximálně pomoci,“ říká autor projektu. 

Nadace, která původně cílila na děti z Nymburku a okolí, teď pomáhá po celé České republice. Lidé ji oslovují se svými příběhy. Tým MMA pomáhá se žádnému nebrání. „Všechno ale děláme ve svém volném čase a potřebujeme také finance na chod nadace, abychom mohli pomoci co nejvíce dětem. Chceme růst, jsme teprve na začátku,“ dodává Jarmil. 

Autor: Ivana Syrovátková


Malému pacientu Vaškovi aktuálně v Janských Lázních pomáhá lékař Petr Olšák, který na Vašíka aplikuje svou nově vyvinutou metodu léčby nervového ochrnutí.


Zdroj: MMA pomáhá 

Foto: MMA pomáhá 

Příspěvek vytvořen 15

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy