České sportovní radosti za měsíc březen

Třetí měsíc roku 2019 je za námi a je čas na pravidelný přehled českých sportovních radostí, jejichž souhrn přinášíme vždy a pravidelně po konci měsíce. Pojďte si s námi projít české sportovní radosti za měsíc březen.  

Česká smíšená štafeta vybojovala pro svou zemi stříbro

Medailová univerziáda

Na přelomu března a února vyrazilo do ruského města Krasnojarsk 83 českých studentů reprezentovat své národní barvy na zimní univerziádu. Ta sice nebyla medailově nejúspěšnější, i tak je ale být na co hrdý.

O jedinou zlatou medaili se postarala v běhu na lyžích Petra Hynčicová, které se na výbornou povedl závod ve sprintu. Ze stříbrných medailí se radovali Tomáš Klinský (Super-G), Natálie Jurčová a David Tolar (oba smíšená štafeta). Na třetích příčkách pak stanuli biatlonista Adam Václavík, závodnice ve ski-krosu Klára Kašparová a běžkyně na lyžích Petra Hančová. Ta bronzovou pozici vybojovala v dosti specifické disciplíně, a to konkrétně orientačním běhu na lyžích.

Martina Sáblíková opět zlatá

Naše nejúspěšnější rychlobruslařka v měsíci březnu završila jednu ze svých nejlepších sezón sérií famózních výkonů.

Tenhle příběh se začal psát po nové roce, do kterého měla Martina Sáblíková famózní vstup. Česká závodnice si nejprve vybruslila skvělé stříbro na vícebojařském Mistrovství Evropy a na následném Mistrovství Světa v Inzellu vybojovala na tratích 3000 a 5000 metrů zlaté medaile. Přišel závod na olympijské dráze v Calgary a Martina Sáblíková znovu ohromila celý svět svými triumfy znovu na tři a pět kilometrů a navrch zvládla ještě přidat dva nové světové rekordy. Teď už se dostáváme na závěr našeho příběhu, konkrétně na další olympijský ovál do amerického Salt Lake City, na kterém dokázala česká sportovní legenda znovu překonat světový rekord. Navíc v nabité konkurenci vybojovala další zlatou medaili a zároveň ovládla světový pohár.

Slávie vs. Sevilla – zápas desetiletí v Edenu

Sešivání nastoupili 7. března k prvnímu osmifinálovému zápasu Evropské ligy proti Seville. Na jejímž hřišti dokázal pražský celek uhrát nadějnou remízu, když jeho hráči dokázali nadvakrát stáhnout jednobrankovou ztrátu a do Prahy se jelo s výsledkem 2:2.

O týden později 14. března 2019 se začala psát historie jednoho z nejpamátnějších zápasů v historii sešívaných. Do zápasu měli lepší vstup domácí, kteří nejprve po gólech Michaela Ngadeua-Ngaduji a Tomáše Součka dvakrát vedli. Stejně jako v prvním zápase však dokázal hostující celek vyrovnat a po 90. minutách bylo skóre 2:2. Na řadu muselo přijít prodloužení, ve kterém španělský celek po brance Franca Vazqueze obrátil vedení na svou stranu – v tu chvíli se zdálo, že se velký sen českého fotbalu rozplynul a čtvrtfinálové boje zakusí španělský celek. Slávisté se ale nevzdali a předvedli neskutečně bojovný výkon, který je dovedl ke gólům Micka van Burena a Ibrahima Traorého, kteří pro svůj tým vybojovali vysněný postup.

Autor: Jan Meichsner


Na své sportovní výsledky mohou být hrdí nejenom profesionální sportovci, ale i ti, kterým osud tolik nepřál. Pomoc takovým lidem se rozhodl jeden americký trenér, o jehož projektu si můžete přečíst ZDE


Foto: biatlonmag.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy