Virtuální safari nabízí možnost v živém přenosu sledovat divokou přírodu

Podívat se na safari v rámci dovolené není úplně nejlevnější záležitost a pro mnoho lidí tak tato destinace zůstává pouze snem. Nyní cestování navíc omezuje i pandemie. Se zajímavým řešením přišli průvodci z národních parků v Jihoafrické republice a Keni, kteří vytvořili virtuální safari pro diváky po celém světě. Sledovat divokou přírodu a něco nového se dozvědět tak mohou jak diváci doma, tak učitelé s dětmi v rámci školní výuky. 

WildEarth TV vysílá ze safari dvakrát denně, při východu a západu slunce. Tým průvodce a kameramana vyráží do divočiny a živým přenosem zaznamenává vše, na co narazí. „Už se o nás dozvědělo hodně lidí, zjistili, jaký produkt nabízíme a třeba sami nemají přístup do přírody nebo za divokými zvířaty. Můžou se tam ale podívat s námi a mít skoro ten pocit, že jsou sami v divočině,“ popsala jedna z průvodkyň Lauren Arthurová. Po živých přenosech je možné zúčastnit se i debat, průběžně pokládat průvodcům dotazy a virtuální safari tak může být zajímavým zpestřením i pro výuku ve škole. WildEarth TV nabízí zdarma čtyřicet pět minut dlouhé přenosy pro děti od čtyř do osmnácti let, během kterých se mohou ptát na cokoliv, co vidí ze záběrů a co je zaujme.

Na webových stránkách WildEarth TV se diváci mohou dozvědět víc o jednotlivých zvířatech, která mají často i jména, protože jsou průvodcům dobře známá. Zároveň mohou  kdykoliv využít živých přenosů z kamer, které jsou rozmístěny po celém národním parku a snímají scenérie ze safari nepřetržitě dvacet čtyři hodin denně.

„Je skvělé vědět, že máme diváky v USA, Anglii, Austrálii, Dánsku, všude,“ říká Rebecca Christensenová, produkční WildEarth TV, která má v televizním studiu na starost přenos záběrů z přenosového džípu do celého světa. Průběh virtuálních prohlídek nikdy není a vzhledem k divoké přírodě ani nemůže být předem naplánovaný. Divák tak, stejně jako tým v terénu, dopředu netuší, co ho na safari překvapí.

Autor: Ema Švingerová


Kromě návštěv safari v divočině, ovlivnila současná krize i zoologické zahrady. Podpořit je můžete třeba tím, že pozvete své oblíbené zvíře na oběd.


Zdroje informací: ct24.ceskatelevize.cz, wildearth.tv

Obrázky: livingstone.cz, pohodovecestovani.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy