Učitelé angličtiny, kteří učí na sociálních sítích

Adéla Sobotíková

Stává se vám často, že prokrastinujete na sociálních sítích? Někdy se jdeme jen na chvíli podívat na Instagram a rázem zjistíme, že jsme scrollováním strávili několik minut nebo se zasekneme u nějakého videa na Youtube, přitom jsme toho mohli mít už tolik hotového. Na sociálních sítích však nemusíme jen ztrácet čas, můžeme se tam i vzdělávat, například v angličtině. Stačí sledovat správné lidi. Když si dáte denně v rámci prokrastinace třeba patnáct minut angličtiny na Youtube, tak to vůbec není promarněný čas.

Bronislav Sobotka
Broňa aneb nadšený učitel angličtiny z Brna, takto se představuje ve svých videích. Po pár minutách vás o svém nadšení přesvědčí a možná vás ním i nakazí. Jako věčný optimista tvrdí, že k naučení cizího jazyka stačí jen chtít. Sám se začal učit anglicky ve svých dvaceti letech a teď působí jako učitel angličtiny ať už ve škole, na soukromých lekcích, ve firmách, v Česku, v zahraničí a nebo prostě online. Jeho videa můžete najít na Youtube, kde vám vysvětlí různé gramatické jevy, otestuje, jak zvládáte překlad a výslovnost, a nebo si můžete poslechnout zajímavé rozhovory. Na jeho blogu najdete několik testů, které jsou zadarmo a správné výsledky se dozvíte hned po dokončení. Pokud by vám tyto materiály, které jsou zdarma nestačily, můžete si koupit některý z online kurzů, který Broňa nabízí. Nabídka videí i kurzů je velmi pestrá a určitě uspokojí začátečníky i pokročilé.

Jakub Čáslava
Kuba je zábavný učitel angličtiny na sociálních sítích známý pod názvem KubovaEnglish. Seriál Přátelé byl prvním důvodem, proč se Kuba začal učit angličtinu nad rámec školy. Je tedy hlavně samouk, angličtinu nikdy nestudoval ani nežil v zahraničí a přesto má skvělou úroveň. Baví ho lidem pomáhat a předávat jim své zkušenosti s jazykem. Gramatické jevy, různá slovíčka i fráze vysvětluje na svém Youtube kanálu a Instagramu @kubova_english. Dělá česko-anglické rozhovory, kde si zve zajímavé hosty. Některé rozhovory jsou formou videa na Youtube, jiné dělá jako livestream na svém instagramovém účtu. Denně promlouvá ke svým sledujícím formou stories a zaručeně je pobaví, navíc je to velký pohodář. Velmi vtipné jsou i jeho videa na IGTV. Na svém webu také nabízí intenzivní online kurzy a pořádá skupinové lekce.  A pokud jste milovníci podcastů, můžete si Kubu zapnout třeba i v autě nebo do sluchátek.

Carmen J M

Kuba s Carmen natočili několik videí společně

Carmen je Češko-Britka, narodila se v Anglii, ale od svých sedmi let žije v Česku. Skvěle ovládá oba jazyky a když spustí anglicky, tak hned poznáte její britský přízvuk. Nicméně bát se nemusíte, rozumět jí jde dobře. Učí angličtinu online na svém Instagramu @anglictina_with_miss_english, kde se každý den naučíte minimálně jedno nové slovíčko nebo frázi. Navíc jsou její příspěvky s anglickou gramatikou hezky graficky zpracované. Na svém Youtube kanále má například video o manýrech Britů a tři videa, které natočili s Kubou na různé jevy včetně britské a americké výslovnosti.

Všichni tři jsou zábavní, angličtina je baví a rozhodně mají co předat. Každý si to dělá trochu po svém, ale všichni efektivně. Od teď tedy můžete trávit čas na sociálních sítích i efektivně.

Pokud máte dlouhou chvíli například v autě nebo autobuse, zkuste si místo písniček  pustit nějaký podcast. Nejenom, že se u toho pobavíte, ale zároveň se můžete dozvědět spoustu zajímavých věcí, procvičit si cizí jazyky a objevit nové osobnosti, které stojí za to. V našem starším článku najdete pár Dobrých tipů na ty nejzajímavější české i zahraniční podcasty .

Foto: twitter.com, slevomat.cz, youtube.com