Anketa: Pánové, jak to máte se sebeláskou?

Sebeláska je v ženském světě posledních pár měsíců velmi populární téma. Ale co muži a sebeláska? Je to v mužském světě tabu téma? Jak vnímají sebelásku oni a mají se rádi? Tyto otázky jsem položila šestici mužů.

Tomáš (23 let, student)

U mužů je to celkem tabu téma. Myslím si, že to hodně vnímaj spíš jako narcismus. Když se o tom pak někdo moc baví, tak je hned vnímanej za teplýho. Nevím, přijde mi, že se o tom chlapi nebaví tak jako ženský. Mám se rád, ale nejsem narcis.


David (26 let, obchodní zástupce)

Jakmile se o tom začne člověk projevovat a podobně, tak je to dost braný jako nějakej egoismus. Já se mám hodně rád, ale nejednou jsem pak slyšel, že jsem namyšlenej. Co je pro mě sebeláska? To, jak se o sebe člověk stará, jak se o sobě baví, jak o sobě přemýšlí. Myslím, že to jde i ruku v ruce s úspěchem, když je člověk smířený se svýma chybama, nebo je dokonce začne mít rád, nic ho nezastaví.


Eduard (70 let, důchodce)

No, nikdy jsem to neslyšel. Ani s chlapama v práci nebo v lese jsme se nikdy nebavili, jestli máme sami sebe rádi. Přišlo by mi to trapné trochu. Je to spíš téma pro ženské. Sebelásku asi vlastně nijak nevnímám. Jsem, jaký jsem. Nikdo není dokonalý. Vy mladí se na to díváte jinak. Holky furt drží diety a zbytečně moc se malují, pak vypadají jako havíři.

A máte se rád?

Jasně, že jo! To snad každý chlap, ne? Sice už to není, co to bývalo kdysi. Narostl mi pupek z piva, ale tak komu bych se měl líbit. Báby jsem se radši neptal.


Jakub (28 let, account manager)

Dle mýho názoru je sebeláska tabu podle toho, s jakýma lidma a v jakým prostředí se o tom člověk baví. Pokud je to v okruhu přátel, tak mi nedělá problém se o tom bavit. Já vnímám sebelásku jako respekt k sobě samotnýmu, vážení si sebe samotnýho. Není to pro mě spojený se vzhledem. Věřit sám sobě v momentech, kdy je to potřeba, nepodceňovat se, ale ani se nepřeceňovat.

A máš se rád? Respektuješ se?

Mám se rád a snažím se.


Martin (28 let, bankéř)

Co pro mě znamená sebeláska? Mít se rád! Mám na sobě rád svou povahu. Sebeláska je podle mě podceňovaný téma, nebavíme se o tom. Je to chyba, spousta lidí se nemá rádo. Víc se sebeláska jednoznačně řeší mezi holkama.

Je škoda, že se o tom chlapi víc nebaví?

Já si myslím, že ne. Chlapi se s tím vždycky nějak vyrovnaj.


Petr (20 let, hokejista)

Myslím si, že sebeláska je téma pro obě pohlaví, ale holky to prostě víc řeší. Rád se mám. Podle mě je sebeláska hlavně úcta sám k sobě.

Autorka: Kristýna Krejčí


Foto: archiv respondentů

Příspěvek vytvořen 44

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy