Dobrý tipy na to, co poslouchat na cestách i kdekoliv jinde

Pokud už vás nudí věčné poslouchání písniček, které znáte zpaměti, je na čase objevit kouzlo podcastů. Nejenom, že se u toho pobavíte, ale zároveň se můžete dozvědět spoustu zajímavých věcí, procvičit si cizí jazyky a objevit nové osobnosti, které stojí za to.

Začneme tím, co to vlastně podcast je. Jedná se o pravidelný audio pořad na konkrétní téma, který můžete poslouchat v podstatě kdekoliv a kdykoliv, pokud u sebe máte mobil a sluchátka. A kde vlastně tyhle skvosty můžete najít? Nejjednodušší poslech podcastů je přes Spotify či Apple podcasts.

Tyto dvě aplikace patří mezi nejpoužívanější, a zároveň si tam můžete podcasty i stáhnout a poslouchat je offline, pokud zrovna nemáte přístup k internetu. To se hodí právě na cestách, kde je o připojení občas docela nouze. A že nevíte, co byste vlastně měli poslouchat? Máme pro vás pár tipů, které rozhodně stojí za to.

ČESKÉ PODCASTY

Travel Bible podcast – Matouš Vinš

Pokud jste již slyšeli o známém pomocníkovi na cesty v podobě knihy Travel Bible, tak vás možná zaujme i podcast plný rozhovorů s českými cestovateli. Říkáte si, že je to tip spíše pro mladé cestovatele, ale jako rodiče s dětmi či pracující už to pro vás úplně není? Chyba lávky. V podcastu najdete i spoustu epizod, kde Matouš zpovídá právě rodiče, kteří bez omezení cestují se svými potomky, nebo lidi, kteří pracují i cestují zároveň. Takže pokud potřebujete pořádnou cestovatelskou inspiraci, je tenhle podcast právě pro vás.

Proti proudu – Dan Tržil 

Ne nadarmo tomuhle kousku náleží označení nejposlouchanější český podcast. Do sluchátek vám totiž přinese spoustu zajímavých rozhovorů s českými osobnostmi – od Erika Taberyho, šéfredaktora Respektu, přes Ditu Přikrylovou, která stojí za projektem Czechitas, až po Kamila Bartoška, známého jako Kazma Kazmitch. Dan klade opravdu dobré otázky, takže si z rozhovoru odnesete i něco víc než jen vtipný zážitek. O spoustě lidí se dozvíte, jak začínali, co je motivuje k tomu, aby šli dál a jaké mají plány do budoucna.

TEAden by S. – Sandra Richterová

Pokud hledáte odpočinkový poslech, u kterého se zároveň dozvíte hromadu zajímavostí, ale neradi strávíte se sluchátky na uších půl dne, tak je pro vás TEAden to pravé. V každé epizodě najdete pečlivě vybrané zajímavosti z konkrétního týdne, a to jak z oblasti sociálních sítí, tak i z jiných zákoutí našeho světa. Zároveň se jednou za čas můžete těšit i na speciální díly zaměřené na jedno konkrétní téma. Zatím máte možnost slyšet spoustu zajímavých faktů z oblasti vegetariánství či dopravy – a kdo ví, co přijde příště.

DEEP TALKS [CZE] – Petr Ludwig

Opět jeden z podcastů založený na rozhovorech. Tentokrát je v roli tázajícího Petr Ludwig, který se se svými hosty baví o tématech jako jsou hodnoty či smysl práce a života. Snaží se dělat rozhovory, jaké by jeho samotného bavilo poslouchat a jde v nich opravdu do hloubky. Jeho hosty už byli například zpěvák Adam Mišík, cestovatel Ladislav Zibura či novinářka Andrea Procházková.

V oblacích – Tereza Salte

Podcast V oblacích je dílem blogerky známé jako TerezaInOslo a zároveň zakladatelky Elite Bloggers, startupu, který se snaží propojovat firmy s nejúspěšnějšími českými blogery a influencery. Samotný podcast se však nevěnuje české blogerské scéně. V oblacích vás totiž zavede do života samotné Terezy, která vás provede tím, jaké to je žít s Norem, kupovat dům, zvládat vedení firmy a výchovu dítěte a spoustu dalšího…

ZAHRANIČNÍ PODCASTY

The Heart of It with Estée Lalonde – Estée Lalonde

Estée je kanadská blogerka žijící v Británii a její podcast The Heart of It with Estée Lalonde vám kromě procvičení angličtiny dovolí nahlédnout do zákoutí různých témat, které jsou této ženě blízké. Společně s ní si můžete poslechnout jedinečné zážitky, o nichž vám budou vyprávět její hosté. Probírají se věci jako cestování, mateřství, feminismus, tetování… a vůbec mnoho dalších oblastí, nad kterými je občas potřeba se zamyslet.

A Gay and A NonGay – James Barr and Dan Hudson

Jeden z nejvýznamnějších britských podcastů zastupujících LGBTQ+ komunitu. Každý týden se můžete těšit na konverzace mezi Jamesem a Danem, kteří se věnují tématům běžného života a snaží se otevřeně mluvit o rovnocennosti ve společnosti, svobodě i přátelství – a vtipně vás přesvědčí o tom, že Gay i NonGay mohou být přátelé.

The Generation Why Podcast – Aaron Habel and Justin Evans

V tomto hodně netradičním podcastu o nevyřešených vraždách sdílí dva kamarádi Aaron a Justin už od roku 2012 své teorie a názory nejen na všelijaké zločiny, ale i záhady a nejrůznější konspirační záležitosti.

Pernocte – Paula Giménez

Pokud byste si rádi procvičili i jiný jazyk, než je angličtina, můžete zkusit i tento španělský podcast s názvem Pernocte, který řeší tabu témata a snaží se o to, aby ze současné společnosti vymizely předsudky.

Autor: Tereza Hrubá

Foto: West Islip Public Library

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy