Studenti vysokých a středních škol bezplatně pomáhají rodičům s online výukou

Jste rodič dítěte na základní, či střední škole a nerozumíte probírané látce, nestíháte se se svým dítětem učit nebo potřebujete poradit s úkoly? Nezoufejte. Výuková agentura spustila dobrovolnický projekt Pomáháme on-line. Lektoři nabízejí na svém webu možnost 20–30minutové konzultace přes videohovor. Stačí napsat, s čím potřebujete poradit, a dostanete možnost si bezplatně zavolat.

Stránka projektu

„Hodně lidí v současné době pomáhá, a i my chceme pomoci, jak nejlépe umíme – prostřednictvím vzdělání. Touto iniciativou bychom rádi ulehčili rodičům v současné situaci, kdy řeší společně se svými dětmi problémy spojené s výukou na dálku,” uvádí v tiskové zprávě zakladatel projektu Matěj Šach. Zkušenosti v této oblasti má, v Praze založil Výukovou agenturu, která doučování a jazykové služby nabízí již osm let.

Pokud potřebujete vy nebo vaše dítě poradit, stačí zajít na web pomahameonline.cz. Vyplníte krátký formulář, ve kterém co nejkonkrétněji popíšete svůj problém, a platforma vám přidělí lektora. Uvedete svou e-mailovou adresu, na kterou vám přijde odkaz k videohovoru s časem konání. Odkaz vás navede do aplikace ZOOM, ve které bude připojený i váš lektor.

Vše funguje naprosto bezplatně. Protože jde však o konzultaci, a ne plnohodnotnou hodinu, je časově omezená na 20–30 minut. Kdybyste za tu dobu nestihli všechno probrat, nevadí. Na konci každé hodiny vám přijde e-mail, ve kterém vyplníte zpětnou vazbu. Do zpětné vazby stačí v poznámce napsat, že si přejete znovu stejného lektora, a otevře se vám s ním další lekce. Zpětnou vazbu vyplníte pokaždé, když budete chtít novou hodinu. Zprostředkovatelům to umožní zajistit kvalitu doučování a zároveň předejít přílišnému zatížení jednotlivých lektorů.

Pokud naopak chcete nabídnout své služby jako lektor, také máte možnost se přihlásit vyplněním krátkého formuláře na webu. Podmínkou je, že jste studentem vysoké školy, nebo vyššího ročníku střední školy. Aby se zajistila dostatečná kvalita výuky, budete kontaktováni ke krátkému vstupnímu pohovoru. Nemusíte se na něj nijak připravovat, provozovatelům projektu jde spíše o bezpečnost.

„Nám se jedná o to, abychom věděli že toho člověka můžeme spojit s dětmi. Pohovor trvá maximálně deset minut, zkušenosti s doučováním nemusí zájemci mít, spíše se ptáme, jak by vysvětlili nějaký úkol. Je to spíš motivační pohovor, kde se hlavně ptáme, jaká je motivace lektora,“ říká mluvčí projektu Kateřina Fibichová.

Autor: Lea Schellongová

Zdroj: pomahameonline.cz

Foto: pomahameonline.cz, pixabay.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy