Pohádková aplikace Readmio vydává zvuky při čtení dětských pohádek

Readmio je název nové pohádkové aplikace pro děti, která se snaží vzbudit zájem dětí o čtení a zároveň jim do povědomí dostat moderní technologie. Cílem celého projektu je především, aby rodiny trávily společně co nejvíce času. V aplikaci najdeme všemožné pohádky a příběhy pro děti, na rozdíl od knížek se však při čtení ve správnou chvíli rozeznívají doprovodné zvuky. Výběr je široký a ze 160 povídek obsahujících přes 1 700 jedinečných zvuků si téměř každý vybere tu svou.

Tento start-up získal první místo na soutěži Creative Business Cup 2021, a tím možnost reprezentovat Českou republiku na globálním finále soutěže v Kodani. Dnes už ji má na svém telefonu přes sto tisíc uživatelů.

Aplikace je na používání pro běžného uživatele jednoduchá. Stačí pouze plynule číst pohádku, kterou jste si stáhli do telefonu a systém sám přehraje zvukový podklad v ten správný moment. Není nutné cokoliv jiného zapínat, o vše se postará váš hlas. Readmio zachytává klíčová slova, v textu jsou většinou zvýrazněna, a poté spouští daný zvuk nebo hudbu. Nevyžaduje ani připojení k internetu, online musíte být pouze v případě, chcete-li si stáhnout novou povídku.

Příběhy si uživatel může vybrat z několika kategorií, buď podle věku dětí nebo mezi lidovými, vánočními pohádkami, popřípadě z Ezopových bajek a dalších. Každá povídka obsahuje úvodní ilustraci, v samotném textu už obrázky nejsou pro lepší soustředění se na čtení. Do aplikace přibývají pohádky každý týden a redakce se snaží přidávat pohádky z různých koutů světa.

Readmio je připraveno pro telefony operačních systémů Android a iOS. Nyní je v základní verzi zdarma. Pokud ovšem chcete více propracovanou verzi, musíte si za ni připlatit. Placená verze má několik výhod, například nahrajete příběh předem i se zvukovým doprovodem a dítěti ho můžete přehrát ve chvíli, kdy s ním nemůžete být. „Velmi se nám to osvědčilo teď v době, kdy rodiny nemohou být spolu. Babičky žijící v jiném městě mohou nahrát pro vnoučata pohádku a děti si ji mohou klidně denně pouštět před spaním. Je to vlastně taková osobní audiokniha,“ řekl ředitel Readmia pro web Forbes.

Za vznikem Readmia stojí čtyři ambiciózní podnikatelé. Společně se potkali ve slovenské společnosti InloopX. Každý z nich je pro start-up důležitý svými odlišnými schopnostmi a svou práci si dokázali skvěle rozdělit. Ilya Novodvorskiy je ředitelem celé společnosti, narodil se v Moskvě, ale většinu svého života prožil v New Yorku, kde se naučil jak start-up vzniká a vytváří se. Dalšími zakladateli jsou Josef Šimko starající se o chod firmy, Martin Bruncko, šéf obsahu a Radoslav Rajčan jakožto vedoucí vývoje.

Nejtěžší na přípravě aplikace bylo zajistit, aby zařízení rozumělo lidem. „Slovanské jazyky, jako je čeština a slovenština, jsou obecně velmi složité, a proto byl vývoj komplikovaný. Zvuk musí vycházet ihned po vyřčení klíčového slova, nemůže to počkat ani vteřinu nebo dvě,“ popsal princip fungování aplikace Ilya Novodvorskiy pro web Forbes. Během vývoje, který trval jeden a půl roku, spolupracovali například se Slovenskou akademií věd.

Aplikace je v tuzemsku dostupná od července roku 2020, na Slovensku byla spuštěna ještě o měsíc dříve. Autoři chtějí expandovat i do zahraničí, prvním cílem byla Velká Británie, kde už je Readmio spuštěno. Po spuštění anglické verze přibyli uživatelé nejen v Británii, ale také v Austrálii a Kanadě. Nyní se soustředí na Německo. Největší trh ale stále zůstává v Česku, kde má start-up svou základnu.

Autor: Tereza Bečvářová


Přivést děti ke čtení knih má za cíl také projekt Čtení pomáhá. Děti za každou přečtenou knihu získají kredity, které mohou poslat na charitu.


Zdroje: czechcrunch.cz, forbes.cz, technickytydenik.cz

Foto: readmio.com, czechcrunch.cz

Příspěvek vytvořen 20

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy