Třicet celebrit spojilo hlasy v novém hitu za záchranu planety

Lea Schellongová

„We love the Earth, it is our planet, we love the Earth, it is our home.“ Tak zní refrén nového hitu Earth, se stále stoupající trendovostí mezi internetovou komunitou, od amerického rapového zpěváka s přezdívkou Lil Dicky. Hit vydal a vymyslel on, ale svůj hlas na něj propůjčilo celkem 30 celebrit, byli mezi nimi zpěváci jako Justin Bieber, Ariana Grande nebo Ed Sheeran, ale také herci jako Kevin Hart, Leonardo DiCaprio nebo basketbalový hráč NBA Joel Embiid. Singl byl vypuštěn minulý pátek, tedy tři dny před Dnem Země, který se každoročně celosvětově koná 22. dubna. Humorná písnička se seriózním tématem je však součást širšího projektu, veškeré výnosy z jejího prodeje půjdou na Nadaci Leonarda DiCapria (Leonardo DiCaprio Foundation), která se již přes dvacet let zabývá osvětou o klimatických změnách a investicemi do projektů na jejich zlepšení.

Lil Dicky

Lil Dicky, vlastním jménem David Andrew Burd, je 31letý rapper z americké Pensylvánie, který se nesnaží zapadnout do toho, čemu se říká Rap Game – neboli jinak řečeno typický svět amerických gangsterů, kteří se z nuly vypracovali na takříkajíc těžké váhy, s životem, který k tomu nepochybně patří. Netřeba vykreslovat komplexní obrázek, stačí si představit drahá auta, hodně peněz a hezké spoře oděné slečny. Andrew neboli Lil Dicky, který vyrostl ve vyšší střední třídě židovské rodiny tyto gangsterské předpoklady příliš neměl, a tak se rozhodnul udělat to po svém a Rap Game prostě změnit, a to humorem. Sám sebe ve svých nepříliš konvenčních videích paroduje, ať už jako Žida ve světě rapu, chlapa v partnerském vztahu nebo prostě převypráví Lvího Krále, tak jak by to gangster udělal. Původně chtěl i písničku Earth pojmout ve svém obvyklém humorném stylu, když se však hlouběji zaměřil na změny klimatu a globální oteplování, stal se z jeho písničky životní projekt. ,,Myslím, že to co od té písničky chci je, aby ostatní nabádala k zamyšlení. Nechápu jaktože to není něco, o čem se všichni baví – Země se doslova rozpadá,‘‘ uvedl ještě pro Lowe.

Člověk na vrcholku světa?

Právě proto se americký raper rozhodl pro spolupráci s Nadací Leonarda DiCapria. Od svého založení, stejnojmenným oskarovým hercem v roce 1998, byla nadace na poli ekologie mimořádně aktivní. Během posledních dvaceti let se podílela na více než 200 projektech zaměřených na znovunastolení rovnovah v ohrožených ekosystémech nebo na podporu zdrojů obnovitelné energie. Nadace vyprodukovala dva světové dokumentární filmy o klimatických změnách Water Planet a Global Warming. Za dvacet let své existence přerozdělila podle vlastních čísel 100 miliónů amerických dolarů (přes dvě miliardy korun), a financuje granty v hodnotě 460 miliónů korun.

Píseň na způsob notoricky známé We are the World je varovnou zprávou pro mnohé z nás, kteří si stále neuvědomují dopad klimatických změn. Je však velmi pozitivní zprávou, že se tolik celebrit rozhodlo spojit sféry vlivu, aby upozornili na reálný problém napříč světem. Jak zní v písni ,,Na co máme tuhle zemi? Za co se postavíme? Za lásku, a tuhle zemi milujeme.‘‘

Foto:  flickr.com, youtube.com

Podle studií jsou nejlepší zbraní proti klimatickým změnám lesy, a proto se v poslední době hojně vysazují.  Přečtěte si o velkých výsadbách  v České republice nebo třeba v Austrálii