Tři důvody, proč podlehnout kouzlu posiloven

Upocení funící svalovci, co se předbíhají v tom, komu nejdřív praskne tričko. Takhle asi vypadá představa, kterou má většina z nás o fitness centru. Nebo takhle alespoň vypadala ta moje, než jsem do posilovny začala opravdu chodit. A věřte, že si to nemůžu vynachválit. Posilovny neboli fitness centra totiž nabízejí každému unikátní možnost si sestavit trénink na míru a užít si ho buď samostatně, nebo i s partou kámošů tak, že z toho na konci budete mít opravdu radost. Seznamte se proto se třemi důvody, proč se nakonec do toho fitka přece jen stojí za to dokopat. 

Zdroj: pixbay.com

JEDNODUCHOST

Nemusíte se tam bát přijít, protože jste začátečník. I když je pravda, že na první pohled může místnost plná železných strojů trochu zastrašit, u většiny z těchto strojů stačí pouze přidávat a odebírat váhu a doslova strkat páčku o dírku výš či níž (pokud nejde o stroje na tlak, kde zase klikáte na obrazovku). To by bylo k nastavení. Teď zbývá zjistit, jak se ten stroj používá. Pokud to nezjistíte intuitivně, třeba podle směru, kam se zvedá váha nebo jakou částí těla váhu zvedáte, na strojích samotných bývají obrázky. Jiná možnost (a to bych z vlastní zkušenosti doporučila, pokud nechcete vypadat jako dobrodruh) je zaplatit si na tu první hodinu trenéra. Je to sice výdaj navíc, ale ten pán/paní vás provede, doporučí, ukáže, a hlavně vás navede k tomu, co máte dělat. Rozhodně se to vyplatí.

ROZMANITOST

No jo, ale proč chodit na místo plné lidí, a ještě za to platit, když si můžu klidně pocvičit v teploučku doma a zdarma. To je jednoduché – doma nikdy nebudete mít takovou výbavu, jakou vám nabízí fitness centra (tedy pokud nejste Bill Gates). A pokud nebudete mít vhodné prostředky, nebudete ani mít dobré výsledky. Rotopedy, běžící pásy, posilovací stroje, činky, míče, různé posilovací systémy jako popruhy… Seznam je dlouhý. Je také možné posilovat na podložkách (jako doma), ale na stroji bude vždycky cvik přesně zaměřen na žádoucí oblast, a sníží se tak pravděpodobnost, že cvičíte špatně (i když to se může samozřejmě stát i v posilovně).

VÝSLEDKY

Nebudeme si lhát, při každém sportu spíše platí, že bez koláčů není práce. Pokud tedy chcete výrazně viditelné výsledky nebo úplnou přeměnu, bude to od vás vyžadovat více, než si to jen odmakat ve fitku. Musíte zároveň upravit i svůj životní styl. Pokud se chcete posílit, vybít, hecovat kámoše nebo prostě jenom endorfinový rauš, fitness centra k tomu poskytují dokonalou platformu. Navíc tvrzení, že zhubnete jen běháním a zdravou výživou, je passé. Je vědecky dokázáno, že posilování je stejně důležitou složkou pro efektivní spalování tuku. Bude tak na vaší intenzitě a vašem tělu, jak rychlé budou výsledky. Pokud budete ale postupovat správně, zaručeně se dostaví a vy vašeho svalnatého těla nebudete litovat.

Autor: Lea Schellongová

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy