Ze syndromu vyhoření ho dostaly pozitivní vzkazy druhým, teď lemují celý Londýn

Lýdie Hájovská

„Štědrost může hodně vynášet.“ „Prázdniny mají jiná pravidla.“ „Jsi si vědom toho, jak krásný jsi, že jo?“ To jsou jen některá z hesel na plakátech, které nyní lemují Londýn na odpadkových koších, na sloupech veřejného osvětlení a dalších místech. Lepí je tam Andy Leek, bývalý zaměstnanec reklamní agentury.

Zdroj: Instagram Andyho Leeka

Podle svých slov byl Andy Leek vyhořelý z dojíždění za prací, která nakonec byla tím jediným, na co celé dny myslel. S psaním vzkazů na barevné plakáty začal před třemi lety, hned poté, co odešel z reklamní agentury a začal se léčit s psychickými problémy.

Papíry nejdřív nechával volně položené na sedadlech v metru, kde je mohl objevit jakýkoliv náhodný cestující. Poté se je ale rozhodl vylepit na různá místa v ulicích. „Mnoho talentu zůstane skryto za strachem ze zesměšnění,“ stojí černým písmem na oranžovém papíře, který Andy nalepil na sloup s osvětlením.

Pod každým heslem je také název instagramového účtu NotesToStrangers, který Leek založil. Tady si jej všiml i deník The Guardian a zmapoval Leekovu terapii skrz povzbuzující plakáty ostatním. V současné době ho sleduje víc než 112 tisíc uživatelů.

„Je to projekt, který mi dlouhou dobu nevydělával žádné peníze. A abych byl upřímný, žádné jsem za to původně ani nechtěl. Pak jsem si ale uvědomil, že abych mohl být umělcem, nějaké potřebuji. Musel jsem se proto naučit být byznysmenem,“ řekl Andy Leek americkému webu Business Insider. Právěproto teď své plakáty dokonce zarámované prodává.

zdroj: rozhlas.cz