Oficiální písnička hokejového mistrovství We Live The Game vykouzlí úsměv na tváři

Žijeme hrou. To je motto letošního mistrovství světa v ledním hokeji, které se snaží naučit nejen hokejovou veřejnost, že hlavní podstatou sportu je zábava. A aby se motto dostalo ještě do většího povědomí, zpěvák Brian Allan složil stejnojmennou písničku, která vyhrává před začátkem každé třetiny každého zápasu v Rize a Tampere.

Oficiální songy mistrovství světa nemají ve světě hokeje tak velkou tradici jako třeba ve světě fotbalu, například na loňském šampionátu ve Finsku žádná oficiální píseň nebyla. O to příjemnější proto bylo překvapení, když fanoušci na zahajovacím ceremoniálu poprvé slyšeli skladbu We Live The Game, která od té doby neodmyslitelně patří ke každému zápasu.

Složení písně se zhostil kanadský zpěvák Brian Allan, který celému světu ukazuje, jak důležitý je zpěv k povzbuzení týmového ducha. To se odrazilo i na hokejové hymně vyzdvihující hodnotu přátelství, díky němuž každý může dosáhnout svých největších snů. V písničce je ale samozřejmě mnohem více pozitivních myšlenek, o nichž se můžete při poslechu sami přesvědčit.

K samotné skladbě vznikl i pěkný videoklip, kde se objevuje oficiální maskot Spiky společně s mladými hokejisty. Ti se vydávají na led a sehrají spolu přátelský zápas, přičemž každý hokejista reprezentuje jednu zemi, která se mistrovství světa účastní. Kromě toho tancují do melodie písničky a v závěru videoklipu se jdou podívat do Muzea finského ledního hokeje v Tampere, aby se dozvěděli, co mohou díky své snaze jednou dokázat.

Nestává se příliš často, aby se podobně velký projekt řešil až na poslední chvíli, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Brian totiž při své konferenci loni v listopadu udělal na zástupkyni Visit Tampere tak velký dojem, že se nakonec po několikaměsíčním řešení mohl pustit do skládání oficiální písničky pro mistroství světa v šibeničním termínu. „Měl jsem dva a půl měsíce na napsání písně, její procvičení s dětmi a abych ji pak předvedl při zahájení mistrovství světa před 13 000 lidmi a naživo v televizi,“ popisuje Brian rychlý spád událostí před zahájením.

Určitě to ale stálo za to. Příprava zahájení a také videoklipu byla pro všechny zúčastněné velká zábava, jak popisuje dvanáctiletá Hertta Myllymäki. „Je skvělé být součástí něčeho tak velkého a určitě to pro mě je zážitek na celý život.“ We Live The Game tedy krásně navázala na předchozí písničku For Glory and Joy, která reprezentovala mistroství světa před dvěma lety v Rize. Jestli jste zatím ani jednu z písní neslyšeli, neváhejte a běžte si je poslechnout, protože vás určitě potěší. A třeba i skončí ve vašem osobním playlistu.

Autor: Lukáš Mihal


Připomeňte si některé velké hokejové momenty české reprezentace v jednom z našich předchozích článků.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroj a Foto: IIHF

Příspěvek vytvořen 11

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy