Když sport pomáhá: výtěžek z dražby starých sedaček poputuje do dětských domovů

Se skvělým nápadem, jak potěšit věrné fanoušky a zároveň pomoci těm, kteří to nějakým způsobem potřebují, přišli v Ostravě. Rozhodli se vydražit staré sedačky z legendárního fotbalového stadionu Bazaly a utržené peníze rovnoměrně rozdělit mezi čtyři ostravské dětské domovy. Prostředky mají jít především na podporu sportovní aktivity dětí.

Ostravský fotbalový stadion Bazaly byl zavřen 30. května 2015 a v současné době se na něm dokončují práce, po kterých se otevře jejich nová etapa (viz článek zde). Jedna z prozatím posledních oficiálních připomínek se udála před ostravským obchodním centrem Nová Karolina, kde se v rámci festivalu Landscape, který letos Ostrava hostila, postavily tzv. Malé Bazaly. Jednalo se o malé oplocené fotbalové hřiště s malou tribunkou osázenou původními sedačkami slavného fotbalového stadionu.

Do projektu se zapojilo Dětské centrum Domeček v Ostravě-Zábřehu, Dětský domov Ostrava-Hrabová, Dětský domov Úsměv ze Slezské Ostravy a Dětský domov a školní jídelna Na Vizině ze Slezské Ostravy.

Aukce bude probíhat od 4. do 11. října na internetovém portálu www.sportovniaukce.cz. Cenu sedaček navíc „zvýší“ i podpisy hráčů A-týmu a také současného sportovního ředitele, legendy českého fotbalu, Marka Jankulovského. Vyvolávací cena kovových sedaček z hlavní tribuny činí 500 korun, u plastových z ochozů se bude začínat na tisícovce. Náměstkyně primátora Andrea Hoffmanová, která celou myšlenku benefice iniciovala, dodala, že přispět bude také možno pomocí speciálně zřízeného transparentního účtu. Podrobnější informace jsou k dispozici na webové stránce benefice.ostrava.cz/

Majitel fotbalového Baníku Václav Brabec poznamenal, že je tomuto i podobným projektům nakloněn, jelikož charita byla vždy oblastí, kterou bral velice vážně. „Přeji tomuto nápadu úspěch, protože v konečném důsledku bude znamenat zase hlavně pomoc těm, kteří ji potřebují,“ dodal také Brabec.

Autor: David Kubatík

Foto: www.ostrava.cz

Příspěvek vytvořen 665

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy