Nenaplňuj život věcmi, ale zážitky

Barbora Černošková

…přesně to se rozhodl udělat Brad Ryan pro svou osmapadesátiletou babičku Joy. Když se před čtyřmi lety dozvěděl, že nikdy nebyla u moře ani na horách, neváhal a vzal ji s sebou na „road-trip“ po USA.

Celý příběh začal, když se Brad, unavený studiem veteriny, vydal navštívit rodné Ohio, aby si trochu odpočinul. Vyprávěl babičce své příběhy z cest a velmi ho zasáhlo její doznání, že mnoho míst nikdy nenavštívila.  Bez váhání jí nabídl, aby se s ním vydala na Smokey Mountains a Joy s radostí souhlasila.

Od té doby spolu zdolali více než 40 000 km, navštívili 38 států a 29 národních parků. „Vidět svět očima babičky, která každé ráno vstává s vděkem, že je naživu, mě naučilo, jak žít,“ řekl Ryan pro server WLJA (přeloženo autorkou článku).  „Díky ní jsem zpomalil a vidím vše jinak, a to dělá ty zážitky bohatší. Až tu jednou nebude, budu se moct na ta místa vrátit s vědomím, že ona tu byla a všechno viděla, to mě činí šťastným.“

Příběh Brada a Joy inspiruje mladé lidi k tomu, aby trávili čas se svými prarodiči. Podle Brada dnešní společnost ztrácí tento mezigenerační kontakt. Přitom je toho tolik, co se můžeme od prarodičů naučit a určitě to stojí za to.

Brada a jeho babičku můžete sledovat na Instagramu nebo na Facebooku.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Foto: instagram.com/grandmajoysroadtrip