Společnost Amazon daruje neprodané kusy zboží charitě

Gabriela Kokešová

Internetový obchod Amazon.com přišel na začátku září s novým projektem, jehož úkolem je zajistit využití neprodaných produktů. Prodejci využívající sklady Amazon v USA a ve Velké Británii nyní věnují neprodané zboží charitě. Program má podle Amazonu pomoci potřebným, a zároveň má být šetrný k životnímu prostředí. 

Jednou z organizací, která se s Amazonem spojila, je Newlife, zabývající se pomocí handicapovaným dětem. Britská organizace podle svého motta existuje proto, že “kdyby to bylo vaše dítě, chtěli byste pro něj to nejlepší, a to je to, pro co každý den pracujeme”. Newlife se tedy stará o to, aby se neprodané kusy zboží dostaly k potřebným. Mnoho kusů putuje přímo do rodin handicapovaných dětí, a ostatní se poté posílají do partnerských obchodů. Výtěžek z nich opět náleží těmto rodinám. Předměty, pro které se nenajde žádné jiné využití se recyklují. Na recyklaci se rovněž podílí lidé s handicapem, kteří navštěvují speciální střediska organizace Newlife, kde jim pracovníci nabízí proškolení a pracovní příležitosti.

Další organizací, která s Amazonem na tomto projektu spolupracuje je britská Armáda spásy. V USA je to pak organizace Good360. Ta zboží distribuuje lidem v nouzi, a to díky síti neziskových organizací.

Šetrnost k životnímu prostředí 

Tvůrci projekt navrhli tak, aby byl nápomocný lidem v nouzi a zároveň, aby byl šetrný k životnímu prostředí. „Tento program sníží počet produktů odesílaných na skládky a místo toho pomůže těm, kteří to potřebují,” uvedla společnost Amazon, která vznikla v roce 1994.

Amazon patří mezi největší a nejstarší internetové obchody na světě. Společnost každoročně daruje miliony produktů na charitativní účely.

Zdroj: hatefree.cz