Metallica znovu podpořila český projekt Obědy pro děti

Kristýna Michalčíková

Americká metalová skupina Metallica vystoupila v neděli 18. srpna před vyprodanými pražskými Letňany v rámci své světové tour WorldWired Tour. Minulý rok z koncertu v O2 aréně, kterou také vyprodali, darovala skupina z každé vstupenky 25 Kč na projekt Obědy pro děti. Částka tehdy činila 475 tisíc Kč, což vystačilo na 19 tisíc školních obědů pro české žáky. Letos se členové kapely spojili s českou organizací Women for Women a opět mysleli i na děti.

Na show legendární kapely Metallica se sešlo přes 70 tisíc lidí z celé republiky. Kapela se i letos rozhodla rozdávat radost i mimo hudební kruhy a stejně jako loni darovala 25 Kč z každé prodané vstupenky na obědy pro školáky. Díky vyššímu počtu návštěvníků se konečná částka oproti loňskému roku vyšplhala na 1 799 816 Kč. Tento šek zajistí 360 dětem celkem 72 tisíc obědů.

„To, že si nás členové skupiny Metallica loni sami vybrali mezi širokou škálou všech projektů v České republice, bylo pro nás velkým oceněním a zároveň i dalším hnacím motorem. Jsme si vědomi, že takové věci se často nestávají. Letos se taktéž rozhodli podpořit Obědy pro děti, z čehož máme velkou radost. Není to samozřejmost a my to vnímáme jako potvrzení důvěry a také jako velkou pochvalu,“ sdělila Jana Skopová, manažerka charitativních projektů Women for Women, o.p.s..

Projekt Obědy pro děti je jedním z projektů společnosti Women for Women, o.p.s., která pomáhá ženám (případně i mužům) s dětmi, které se ocitly v tíživých situacích. Projekt založila v roce 2013 ředitelka Women for Women Ivana Tykač po odvysílání reportáže České televize o hladovějících dětech. Projekt zajistí žákům z rodin, které si nemohou z dlouhodobých důvodů dovolit platit stravu ve školních jídelnách, teplou a pravidelnou stravu.

Foto: Women for Women, o.p.s..