Móda 90. let zpět na scéně

Malou kabelku, kterou si  můžete připnout k pasu či na boky měl doma v 90. letech snad opravdu každý.  Jedná se vlastně o praktickou věc, vejde se do ní vše potřebné a přitom její nošení je velmi pohodlné. O co se jedná? No přeci o často vysmívanou ledvinku.

Před dvaceti lety se ledvinka stala doslova módním hitem a nyní ledvinka slaví velký comeback. Společně s ponožkami v sandálech a nátělníkem zastrčeným do tepláků symbolizuje 90. léta. Z původně uznávaného módního kousku se ledvinka postupem času stala terčem výsměchu a těžkého nevkusu. Z obchodního trhu ledvinka zcela zmizela, snad jen na tržnicích s levným zbožím je ledvinka ještě stále dostupná. Uplynul nějaký ten čas a zdá se to až neuvěřitelné, ale ledvinka a společně s ní i móda devadesátých let je zpět.  Slavná ledvinka se často objevuje na různých módních přehlídkách a dokonce ji začali nosit i známé celebrity.

wix.com

Podle kreativního ředitele jedné z pařížských agentur je návrat módních trendů devadesátých let přirozenou součástí koloběhu.

„Mladí lidé chtějí býti rebely, překvapovat, jít proti názorům rodičů. Devadesátá léta je přitahují popovým vzezřením, je to návrat k nezávislé módě ulice,” uvedl Le Mouël, který si dobře pamatuje toto období takzvané antimódy.

Nyní se tento módní doplněk vrací v mnoha odlišných verzích. Některé módní značky sází na klasické jednoduché provedení, jiné zase naopak oslňují svými barvami, další mají dokonce velikost menší dámské kabelky. Ledvinky jsou zase nedostatkovým zbožím, jsou žádané na mnoha nejrůznějších týdnech módy, včetně toho pražského, který se uskutečnil před dvěma týdny.

Autor: Jiří Kuchař

zdroj: idnes.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy