V Itálii slaví padesátiny Michaela Schumachera. Muzea zvou na výstavu Ferrari

Pro milovníky aut zřídila italská města Modena a Maranello muzea automobilové společnosti Ferrari, kde jsou pro návštěvníky mimo jiné k vidění nejpovedenější modely. Výstava vás seznámí se životem zakladatele firmy, závodníkem a milovníkem aut Enzem Ferrari, který se právě v Modeně narodil. Veliká část maranellského muzea je pak věnována Michaelovi Schumacherovi, bývalému závodníkovi Formule 1, který letos oslavil 50 let. Vystaveny jsou nejen jeho závodní auta, ale také trofeje, které s nimi vybojoval.

Jeden z největších klenotů výstavy je model F40, který byl vytvořen ke 40. výročí firmy v roce 1987. Enzo Ferrari chtěl tímto modelem na sklonku života představit nejrychlejší sériově vyráběný automobil, který poprvé překonal hranici rychlosti 200 mil za hodinu.

Nejmodernějším výstavním vozem bylo FXX-K evo, nástupce staršího vozu FXX. Stejně jako FXX bylo vylepšená verze proslulého Ferrari Enzo, FXX-K evo je mnohonásobě vyladěnější verze LaFerrari. Tento vůz, který spíše připomíná vesmírnou loď, je Ferrariho odpověd’ na jiná hyperauta, která se v posledních letech objevila, jako například McLaren P1, Porsche 918 nebo Koenigsegg Regera. Stejně jako zbytek vozů hypertřídy, je FXX-K evo vybaveno systémem, v němž spalovací a elektrický motor harmonicky spolupracují, třeba jako Toyota Prius, jen s trochou chilli. Tento takzvaný KERS systém byl přejat ze samotného závodního vozu používaném ve Formuli 1.

Důležitou součástí výstavy je pak oddíl nesoucí název „Michael 50“, který se věnuje životu německého automobilového závodníka Michaela Schumachera. Ten se také podílel na vývoji aut Ferrari 430 Scuderia a Ferrari Enzo, která jsou zde samozřejmě vystavena a obdivována návštěvníky. Nechybí ani kompletní sestava formulí, s nimiž Schumacher závodil mezi lety 1996 a 2006, a trofeje, které pro Ferrari závodníci získali. Celou výstavu navíc na sociálních sítích doprovází hashtag #keepfightingmichael, který vyjadřuje Michaelovi podporu a mnoho sil při zotavování se z velmi vážné nehody, k níž došlo v Alpách v roce 2013.

Pokud patříte mezi milovníky této značky nebo aut obecně, nezapomeňte spojit letošní dovolenou s návštěvou těchto krásných italských měst. Protože muzea Ferrari rozhodně stojí za to!

Autor: Magdaléna Kramperová


Některým závodníkům už se na start podařilo po těžké nehodě vrátit a navázat na předchozí úspěchy. Přečtěte si třeba o Robertovi Kubicovi.


Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy