S novým večerníčkem České televize procestujeme svět

Kristýna Krejčí

Animační studio České televize přichází s novým animovaným večerníčkem Kokoškovi na cestách. Redaktor Slepičích listů pan Kokoška, paní Kokošková, kohoutek Jonáš a nevylíhnutá sestřička Emička s sebou vezmou diváky kolem celého světa. První díl Ostrov devíti palem má premiéru již dnes večer na ČT 😀 i ČT2 v 18.45. 

„U postav Jonáše a Emičky mě trochu inspirovaly moje dvě děti – Jonáš a Ema. Nejvíc se to projevilo u malého kuřátka Emičky, která má na hlavě tři kudrlinky, přesně jako moje dcera,“ řekla výtvarnice a režisérka Jitka Petrová. Jednotlivé díly jsou inspirovány destinacemi, ve kterých se slepičí rodinka nachází. „Máme například dva díly na sněhu, tam je to jasné. Pak se s Kokoškovými jednou vypravíme na Madagaskar, kde je barevnost v zemitých tónech, inspirovaná tamní přírodou. V Amazonii zase hýříme barvami – spousta zeleně, papoušci a barevné žabky,“ dodává Petrová.

„Animovaná tvorba patří k náročným filmovým technologiím, vyžaduje plný zápal a pracovní nasazení,“ řekl dramaturg Miloš Zvěřina. Tři roky na pořadu pracovalo dvacet lidí, z toho pět animátorů. Svůj hlas propůjčil postavám Jiří Lábus.  Závěrečnou píseň Slepice jsou nejlepší napsal Karel Šůcha ze skupiny Laura a její tygři.

Zdroj: ČT
Foto: ČT