Pozitivně naladěný Amsterdam na vlastní kůži

Na začátku září se tři členky týmu DobrýZprávy vydaly na pospas dobrodružství města měst Evropy – Amsterdamu. Radka, Štěpánka a Anička toužily poznat jinou zemi, jinou kulturu, jinou kuchyni a hlavně, jiné státní smýšlení. To všechno se jim během 4 dnů podařilo na výbornou.

Nizozemsko, Holandsko, Nizozemí – této zemi severozápadní Evropy řekne každý jinak, a zároveň si s ní každý z nás spojí ty nejcharakterističtější věci – tulipány, větrné mlýny, holandské sýry, muzea umění a vodní kanály. K Holandsku ovšem neodmyslitelně patří i drogy a prostituce. I přesto, že jde o nepěkné, negativní věci, spousta turistů tento stát navštíví právě kvůli tomu.

Naše redaktorky v Amsterdamu

Nizozemská liberálnost jde v Amsterdamu cítit na každém kroku. Člověk se prochází po krásně upravených uličkách kolem typicky holandské architektury, vyznačující se nepravidelností a velkými okny bez záclon. Spousta přistěhovalců kolem, občas závan legalizované marihuany, uličky lásky, několikrát za den lehký déšť, ale v Amsterdamu to je všem tak nějak jedno. Pozitivně naladěná atmosféra je společně s k životnímu prostředí šetrnými elektromobily Tesla totiž všudypřítomný jev.

Naše redaktorky zjistily, že i když je země otevřená opravdu čemukoliv, může to všechno do sebe hezky zapadat, a stát může fungovat na vysoké úrovni, která je pro Holanďany typická.

Amsterdam je opravdu pozitivním místem na planetě a těch už, co si budeme nalhávat, není mnoho. Stejně tak je to město, které by člověk měl alespoň jednou za život navštívit.

Autor: Anna Skopalová

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy